4. Będzińska Majówka

Przed nami dłuuugi majowy weekend. Jeśli nie wyjeżdżacie gdzieś daleko i szukacie pomysłu jak aktywnie spędzić go z dziećmi tu, na miejscu, miasto Będzin ma dla Was ciekawą propozycję.

W dniach 29.04-03.05 odbędzie się 4. Będzińska Majówka. W programie m.in. wielkie grillowanie na wzgórzu zamkowym, Capsle Cup (pamiętacie grę w kapsle, w którą graliśmy na szkolnych przerwach i w długie letnie popołudnia? Dla naszych dzieci będzie to niemal archeologia, ale i ciekawa alternatywa we współczesnym świecie tabletów, komórek, konsol itp.), gra terenowa dla całej rodziny oraz bieg malucha i wiele, wiele innych atrakcji.

Oby tylko pogoda dopisała. Prognozy są optymistyczne :-)

 

 

 

W niedzielę 30 kwietnia o godz. 12.00  na zawody pumptrack dla wszystkich zapalonych rowerzystów.

Gra terenowa o puchar Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego pt. „Będzińscy tropiciele przygód. Na szlaku tajemnic Unii Europejskiej”. Start w poniedziałek 1 maja o godz. 11.00 w lasku grodzieckim.

Po wielkim finale najmłodsi mogą spróbować swoich sił w biegu malucha. Dla wszystkich przewidziano miłe niespodzianki!

We wtorek 2 maja o godz. 9.00 na boiskach OSiR rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej, a o 17.00 rozpocznie się nocny megamaraton zumba dance, podczas którego podjęta zostnie próba ustanowienia rekordu Polski na najdłuższy trening zumby!

Na zakończenie, w środę 3 maja, ulicami  miasta przejedzie jubileuszowa X Zagłębiowska Masa Krytyczna. Rowerzyści ruszą spod Dworca Głównego w Sosnowcu o godz. 15.00. Trasa liczy około 17 kilometrów i biegnie przez centrum Sosnowca, dzielnicę Zagórze, Dąbrowę Górniczą i Będzin do Czeladzi, gdzie na rynku zaplanowana jest meta. Na uczestników będzie czekać ciepły posiłek i losowanie dziesięciu rowerów.

Miejsce: Będzin

Termin: 29.04 – 03.05

Źródło: TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice