Bajkowe Ferie w Mieście – spektakle w Galerii Katowickiej

Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich bajkowo – teatralną wersję. W poniedziałek, 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie +2 odbędą się wyjątkowe przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a do wyboru – trzy różne, ponadczasowe i fascynujące sztuki.

Teatralny poniedziałek w Galerii Katowickiej rozpocznie się przedstawieniem pt. „Fabryka zabawek”. Musicalowa bajka opowiada historię magicznej pracowni i rzemieślnika Stanisława, który tworzy zabawki dla dzieci. To właśnie w jego warsztacie powstają lalki, misie, pajacyki i kolejki, które… nocą ożywają. Co wydarzy się w pracowni? Kto okaże się czarnym charakterem? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas spektaklu, który rozpocznie się o godz. 10:00.

Kolejne przedstawienie – „Kryształowa Królowa Śniegu” – to przygotowana na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena – muzyczna opowieść o Kaju, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego opuszczona i zmartwiona siostra rozpoczyna poszukiwania, podczas których napotyka na wiele niebezpieczeństw… O tym, jak zakończy się ta historia, będzie można przekonać się o godz.14:00 na Scenie w Galerii.

Ostatnią z przewidzianych teatralnych atrakcji będą perypetie zabawnego koziołka, czyli „Koziołek Matołek i jego przygody”. Na sztukę, opartą na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, Galeria zaprasza dzieci o godz. 18:00. Wraz z głównym bohaterem najmłodsi zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki oraz poznają afrykańskie piosenki.

Wszystkie spektakle, organizowane w Galerii Katowickiej w ramach Bajkowych Ferii w Mieście, są bezpłatne i trwają około 1 godziny. Galeria zaprasza na nie dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (do 10 roku życia). Na wszystkich chętnych czeka około 170 komfortowych, siedzących miejsc na każdym z przedstawień.

                       Spektakle będą odbywać się zgodnie z harmonogramem:

                               18 lutego 2019: „Fabryka Zabawek”, godz. 10:00

                           18 lutego 2019: „Kryształowa Królowa Śniegu”, godz. 14:00

                  18 lutego 2019: „Koziołek Matołek i jego przygody”, godz. 18:00

Miejsce: Galeria Katowicka

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice