Dzień Dziecka „Zabawy naszych rodziców”

Już 1 czerwca od godziny 15:00 do 18:00 ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zamieni się w podwórko z dawnych lat! To tu w ramach Dnia Dziecka pod hasłem: „Zabawy naszych rodziców” przeniesiemy się w przeszłość, by pokazać najmłodszym jak świetnie bawić się bez komputerów, kablówki czy telewizora. Dzięki współpracy z kreatywnymi instytucjami edukacyjnymi, w otoczeniu przyrody zapowiada się iście epicka zabawa.

Program:

15:00 Premiera książki „Przygody zbója Barubara” (projekt realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury) oraz wspólne czytanie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

16:00 Spektakl „Piraci” w wykonaniu Fabryka Kultury

17:00 Tańce ludowe z Kapelą Fedaków

Czekają: zdrowe smakołyki, harcerskie klimaty, a ponadto zajęcia plastyczne, ceramiczne, przyrodnicze i recyclingowe. Nie zabraknie również tajemniczej postaci Barubara. Wszystko to dzięki współpracy lokalnych twórców i przedsiębiorców! Wspomniane atrakcje mają na celu uwrażliwianie dzieci na kontakt z naturą, rozbudzanie kreatywności i promowanie wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych!

Spotkamy się w gronie miłośników przyrody, natury i zdrowia. Zagramy w klasy, gumę, kapsle, a dzieci wykonają własnoręcznie recyclingowe zabawki!

Szczególnej uwadze polecam premierę książki tyszanina, Bartłomieja Szymczyka, który w „Przygodach zbója Barubara” osadza historie głównego bohatera w charakterystycznych miejscach miasta Tychy – są oczywiście Paprocany i Huta Paprocka, Urząd Miasta, ul. Grota-Roweckiego czy AZ.

Premiera książki, która będzie rozdawana podczas Dnia Dziecka w MCK odbędzie się 1 czerwca o 15.00.

Termin: 1 czerwca 2018, godz. 15.00

Miejsce: Ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

ul. Boh. Warszawy 26

Wstęp wolny!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice