Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

Zajezdni Tramwajowej w Będzinie
pod Patronatem Honorowym

Prezydenta Miasta Będzina
Łukasza Komoniewskiego

w dniu 24.09.2016 r.

09:00 – 13:30 Turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. – boiska przy stadionie OSiR w Będzinie, ul. Sportowa 6

10:00 – 11:00   Parada tramwajów na trasie od zajezdni w Katowicach Zawodziu do zajezdni w Będzinie

  • Tramwaje zabiorą pasażerów chętnych  do wzięcia udziału w paradzie z katowickiej zajezdni (10:05), z przystanku Sosnowiec Dworzec PKP (10:33) i przystanku Będzin Rondo (10:53).

11:00 – 18:00   Zwiedzanie Zajezdni Tramwajowej w Będzinie i Warsztatu Zwrotnic połączone z:

  • wystawą taboru tramwajowego i technicznego oraz części i elementów tramwajów,
  • wystawą o historii tramwajów w regionie i ekspozycją symulatora kabiny motorniczego,
  • nauką jazdy tramwajem (z instruktorem) – Regulamin nauki jazdy,
  • podnoszeniem zmodernizowanego wagonu serii 105 (co 30 min. od 12:00 do 17:00),
  • przejazdem tramwajem przez myjnię (co 30 min. od 12:15 do 17:15),
  • wybijaniem pamiątkowego znaczka.

11:00   Otwarcie zakładu i powitanie parady

11:30   Występ zespołu Big Będzin Band

12:00   Pokaz umiejętności motorniczych

12:30   Pokaz wkolejania wagonu

13:00   Koncert zespołu SZANSA

13:30   Pokaz akrobatyczny duetu z ACRO Team Silesia

14:00   Występ Orkiestry Dętej Tramwajów Śląskich S.A.

14:30   Oficjalne przywitanie gości

14:35  Wręczenie pucharów i medali zwycięzcom turniejów o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. w piłce nożnej i siatkówce plażowej oraz nagród laureatom konkursów fotograficznego i modelarskiego

15:15   Konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

15:45   Pokaz akcji ratowania poszkodowanych w zderzeniu samochodu z tramwajem

16:30   Występ kabaretu AMELIJUSH

17:00   Występ formacji tanecznej BLACK and WHITE

17:30   Pokaz dynamiczny VI batalionu powietrznodesantowego z Gliwic

18:00   Pokaz iluzji

18:30   Koncert zespołu FAJTERS

19:30   Koncert zespołu ABBA Cover

20:30   Spektakl Teatru Ognia OSCULUM IGNIS

Prowadzenie: Marcin Janota

Dodatkowe atrakcje:

  • wystawa sprzętu policyjnego, wojskowego i straży pożarnej,
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy,
  • gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, warkoczyki, ogólnodostępne urządzenia rekreacyjne,
  • symulatory dachowania i zderzenia samochodu, alkogogle,
  • stoiska gastronomiczne z przekąskami i napojami.

Uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do zajezdni w Będzinie z kierunków: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Czeladź i Będzin.

enlargement