Inwazja Sztukmistrzów 2019

Mistrzowie sztuk wszelakich wracają do Katowic, żeby nas zadziwić! I to aż przez dwa dni, bo tegoroczna Inwazja Sztukmistrzów rozegra się w sobotę oraz niedzielę 20 i 21 lipca.

Miejsce: Park Powstańców Śląskich w Katowicach

Termin: 20 i 21 lipca 2019, od godz. 12

Żonglerzy, akrobaci, iluzjoniści, tancerze ognia, klauni i artyści nowego cyrku będą nas zachwycać swoimi umiejętnościami w nowym miejscu – Parku Powstańców Śląskich w Katowicach, tuż za charakterystycznymi skrzydłami Pomnika Powstańców Śląskich.

Dwa dni Inwazji to okazja, żeby nie przegapić żadnej z atrakcji, bo wszyscy goście wystąpią dwa razy – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Program niemal po równo tworzą sztukmistrzowie z Polski i artyści z zagranicy.

Polacy to same skrajności – od zachowującego równowagę w każdych okolicznościach żonglera i akrobatę Kacpra Wydmańskiego po ekscentrycznego i nieprzewidywalnego klauna Tobiego.

Równie różnorodna jest grupa z zagranicy. W Katowicach gościliśmy już niemiecki duet Omninvolant, który wykonując karkołomne akrobacje na wysoko zawieszonym trapezie  chyba zapomniał, że obowiązuje prawo ciążenia.

Fińska grupa Sisus Sirkus to pięć przezabawnych i pełnych energii artystek, które wykonują taniec z własnymi warkoczami, pokazują, jak uczesać się za pomocą dwóch odkurzaczy albo modnie ubrać w papier toaletowy, a poza tym fruwają na trapezach, kręcą w obręczach albo grają w siatkówkę… koleżankami.

Belgowie z Cirque Democratique de la Belgique pozwalają z kolei, żebyśmy w głosowaniu decydowali o tym, co będzie działo się na scenie.

Podczas Inwazji obejrzymy także absolutną premierę – spektakl „Gradient” przygotowany przez lubelską Fundację Sztukmistrze, współorganizatora festiwalu. To oszałamiające połączenie akrobatyki, nowego teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej zobaczymy także dwa razy na scenie Miasta Ogrodów, zawsze o godz. 20. Z Parku Powstańców poprowadzi tam widzów artystyczny korowód. Można też, oczywiście, przyjść od razu na spektakl.

Wstęp na Inwazję Sztukmistrzów oraz na spektakl „Gradient” jest wolny (wstęp na spektakl – do wyczerpania miejsc).

 

Szczegółowy program (obowiązuje w sobotę i niedzielę):

 

godz. 12.00-16.00

Warsztaty cyrkowe

godz. 14.00

FUNDACJA SZTUKMISTRZE “Zgubowisko”

godz. 15.00

CICHY TEATR “Tobi Show”

godz. 16.00

KACPER WYDMAŃSKI “Wydmański Show”

godz. 17.00

OMNIVOLANT “Nagetusch”

godz. 18.00

CIE POL&FREDDY “Cirque Democratique de la Belgique”

godz. 19.00

SISUS SIRKUS “Mosh Split”

godz. 19.45

Korowód do siedziby Katowice Miasto Ogrodów

godz. 20.00 – Katowice Miasto Ogrodów, sala widowiskowa

FUNDACJA SZTUKMISTRZE “Gradient”

godz. 21.00

Korowód do Parku Powstańców Śląskich

godz. 21.15

SYNERGY ART – spektakl teatru tańca i ognia

 

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice