Odjazdowy Bibliotekarz 2016 – Zabrze i Gliwice

Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu trzeci raz w duecie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach zapraszają na wspólny rajd współorganizowany z Zabrzańską Masą Krytyczną i Gliwicką Masą Krytyczną. Tym samym zabrzańscy bibliotekarze już piąty raz włączają się w ogólnopolską akcję – „Odjazdowy Bibliotekarz”.
Zbiórka o godzinie 17.30 na placu Wolności w Zabrzu oraz pl. Krakowskim w Gliwicach. Dwa peletony wystartują  o godzinie 18.00. Meta rajdu przewidziana jest pod Areną Zabrze, gdzie będzie okazja do zwiedzania stadionu i bookcrossingu. Odbędzie się również losowanie nagród oraz konkursy dla dzieci. Oprócz nagród książkowych do wygrania będą zaproszenia do Teatru Nowego w Zabrzu, Guido, Basenu, jak również do Skrzydlatego Byka, Tukana, złoty bilet do Ck Wiatrak, Mystery Room, KFC, bony do Galerii Rowerowej, PROService, Forum, Starego Hangaru. I jak zawsze będzie z nami Herbaciarnia Czajnik Zabrze.
Nasz wspólny rajd ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, integrację środowiska bibliotekarskiego a przede wszystkim propagowanie roweru, jako ekonomicznego i ekologicznego środka transportu.
Kolorem, który rządzi tego dnia, jest pomarańczowy dlatego akcenty w tym kolorze są jak najbardziej mile widziane.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz prezydent miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz.
Zapraszamy wszystkich miłośników książek, jak i samego jeżdżenia na rowerze!
Termin: 13.05.2016, start godz. 18.00
Miejsce startu:
Gliwice: Plac Krakowski
Zabrze: Plac Wolności
Źródło: zabrze.com.pl
enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice