Odjazdowy bibliotekarz – Świętochłowice

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach przypomina, że w najbliższą sobotę odbędzie się rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.

 

Długość trasy rajdu wynosi 12 kilometrów. Przejazd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” rozpocznie się o godzinie 12.30 z pierwszego przystanku przy Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach. Następnie ulicami Katowicką, Cmentarną i Wojska Polskiego dojedziemy do drugiego przystanku: Muzeum Powstań Śląskich. Ulicami: Katowicką i Wojska Polskiego dotrzemy do Wież KWK Polska, skąd udamy się ulicami Wojska Polskiego, Metalowców, Górniczą, Uroczysko, Krasickiego, Moniuszki, Imieli, Wallisa, Sądową do Centrum Integracji Społecznej. Kolejno ulicami Żelazną, Figuły, Łagiewnicką do Starego Ratusza w Chropaczowie. Węglową, Jodłową, Sudecką i Bieszczadzką przybędziemy do Filii nr 1 MBP, a następnie ulicami Korfantego i Krasickiego dotrzemy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, gdzie zakończymy nasz przejazd.

Aby wziąć udział w rajdzie należy wypełnić kartę zgłoszeniową – można ją pobrać w formie pliku pdf (https://drive.google.com/folderview?id=0B9BaAo0bymGXOEswZXl1bFJHOVU&usp=drive_web), wydrukować i oddać w dowolnej filii Biblioteki lub na pierwszym przystanku rajdu (przy Urzędzie Miejskim). Formularze dostępne są też w każdej placówce Biblioteki. Będzie również możliwość zapisania się bezpośrednio przed rozpoczęciem rajdu w sobotę (zapisy w godz. 12:00 – 12:30)

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja dla bibliotekarzy, czytelników, sympatyków biblioteki, miłośników książek i rowerów. Podczas organizowanego przejazdu rowerowego zwiedzimy ciekawe punkty w mieście oraz miejsca powiązane tematycznie z książką. W programie przewidziano bookcrossing, pogadanki turystyczne i pokazy rowerowe.

Przystanki rajdu:

1. Urząd Miejski, Biblioteka Centralna
2. Muzeum Powstań Śląskich
3. Wieże KWK Polska
4. Centrum Integracji Społecznej
5. Stary ratusz, Chropaczów
6. Biblioteka, Filia nr 1
7. OSiR Skałka

 

Termin: 14 maja 2016, start godz. 12.30

Miejsce startu: przystanek przy Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach

 

Źródło: www.facebook.com/mbpswietochlowice/

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice