Spektakl „Pod starym Wawelem przygód bez liku”

Pod starym Wawelem przygód bez liku

(Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku)
Jest to na nowo napisana legenda o Smoku wawelskim i szewczyku Skubie. Przedstawienie jest pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, nawet bardzo złemu należy dać drugą szansę. Nie brakuje w nim zabawnych i żywych dialogów oraz barwnych postaci.
Pewnego dnia do pieczary pod Wawelem wprowadza się niechciany gość, czyli Smok. Poczwara od razu bierze się do roboty – pali, niszczy, burzy i pożera wszystko co żyje. Dobry i mądry król Krak ma prawdziwy problem. Aby pozbyć się Smoka, daje ogłoszenie. Obiecuje w nim śmiałkowi, który pozbędzie się poczwary, pół królestwa i rękę królewny. Pokonać Smoka próbują zarówno wielcy rycerze, jak i potężni magowie, nikomu się nie udaje. W końcu pojawia się szewczyk Skuba ze swoim genialnym, chociaż szalonym pomysłem. Bierze barana, napycha go siarką i pieprzem, a potem podkłada Smokowi. Czy Smok pęknie, jak to jest w legendzie? Czy też obejdzie się bez ofiar?

 

 

 

Wejściówki będą rozdawane w punkcie ksero Biblioteki Głównej w czwartki (w godzinach otwarcia biblioteki) oraz piątki (od godz. 17:00). Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 4 bilety. Liczba wejściówek ograniczona, nie prowadzimy wcześniejszych rezerwacji!. Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.które można będzie odebrać w dniu imprezy od godz. 17:00 (punkt ksero Biblioteki Głównej, ul. T. Kościuszki 25). Liczba biletów ograniczona!  Wejście na salę audiowizualną od godz. 17:45 wyłącznie z biletami.

Termin: 30.09.2016, godz. 18.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

ul. T. Kościuszki 25

Czas trwania: około 45 minut

Wstęp wolny!

Udział bierze dwóch aktorów.

 

Już od września Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl bezpłatnych spektakli dla dzieci pn. „Teatralne piątki”. Począwszy od 9 września, przez dwa miesiące, w każdy piątek o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli przenieść się w krainę baśni i bajek. Przy użyciu odrobiny wyobraźni biblioteczna sala audiowizualna w piątkowe wieczory zamieniać się będzie w pełną magii i fantazji salę teatralną.
W ramach cyklu „Teatralne piątki” zaplanowaliśmy osiem spektakli o różnorodnej tematyce przeznaczonych dla dzieci od 5. roku życia.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice