VII edycja Olimpiady Przedszkolaka

W sobotę, 3 czerwca na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbędzie VII  już edycja Olimpiady Przedszkolaka. Na dzieci, rodziców i dziadków czekamy od godz.11.00 do 18.00! Wstęp wolny! W specjalnie przygotowanych 10 konkurencjach będą mogli się bawić najmłodsi, a w części z nich obowiązkowo będą musieli wziąć udział także opiekunowie. Na każdego uczestnika olimpiady czekać będzie pamiątkowy medal i upominki!

 

Konkurencje „Olimpiada Przedszkolaka 2017”

 1. „Tor przeszkód”

Tor – przejście po linii, przeniesienie piłki z jednego hula hop do drugiego, przejście przez hula hop od stóp po głowę, okrążenie pachołka, ponowne przeniesienie piłki z jednego hula hop do drugiego i powrót biegiem. (DZIECKO)

 1. „Rzut o kosza”

Każdy uczestnik otrzymuje 6 piłek tego samego koloru i kolejno wykonywane są rzuty do wiaderka. Dziecko do kosza ustawionego w odległości 2 m, rodzic 3 m. Wygrywa osoba, której piłeczek jest najwięcej w wiaderku. (RODZIC, DZIECKO)

3.„Slalom z piłką i strzał do bramki

Dziecko slalomem biegnie z piłką przy nodze między trzema pachołkami, następnie z wyznaczonego w odległości 2 metrów miejsca wykonuje strzał do bramki. Następnie zabiera piłkę z bramki i wraca na start.  (DZIECKO)

4.”Układanie piramidy kolorów”

Dziecko ma do dyspozycji 5 pudełek, każde w innym kolorze. Rodzice dostają „kartę kolorów”. Zadaniem dziecka jest ułożenie piramidy z pudeł, stawiając pudełka jedno na drugim, zgodnie z ustną instrukcją rodzica wg. ”karty kolorów”. (RODZIC, DZIECKO)

 1. Skok z „wyspy na wyspę”

Dystans 10 m ( wyspy to obręcze na murawie). (DZIECKO)

6.” Prowadzenie kijem do unihoka piłeczki i strzał na bramkę”

Dystans 10 m – strzał na bramkę z 2 m.  (DZIECKO)

 1. „Tunel”

Dziecko staje na starcie, biegnie do tunelu, przeczołguje się przez 1 metrowy tunel, następnie przechodzi przez szarfę, turla piłkę dookoła pachołka, ponownie przechodzi przez szarfę i tunel, biegiem wraca na start. (DZIECKO)

 1. „Woreczkowe sanki”

Rodzice ciągną dziecko siedzące na worku do pachołka i omijając go wracają na start.
3 osobowe rodziny – Mama ciągnie dziecko – tata ciągnie mamę
2 osobowe rodziny – rodzic ciągnie dziecko (RODZIC, DZIECKO)

 1. „Kto dalej piłką”

Każdy z uczestników wykonuje z wyznaczonego miejsca, jak najdalszy rzut piłką lekarską

(malutkie dzieci piłka do siatkówki, starsze dzieci 2 kg, rodzice 3 kg ). (RODZIC, DZIECKO)

 1. „Zbijanie butelek”

W odległości 10 metrów od linii rzutów ustawiony jest trójkąt z butelek. Celem gry jest przewrócenie jak największej ilości butelek. Uczestnicy wykonują po jednym rzucie piłką do ustawionych butelek. Wygrywa osoba, która zbije najwięcej butelek. (RODZIC, DZIECKO)

enlargement

Przyjaciele bajtla:

 • multikino katowice
 • mbp katowice
 • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
 • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice