Skuteczne leczenie łojotokowej głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy, czyli inaczej łojotokowa głowa to schorzenie dotykające coraz więcej ludzi. Objawy schorzenia można skutecznie leczyć, lecz nie wszyscy się na to decydują. Lekceważenie łojotokowego zapalenia skóry głowy może prowadzić nawet do łysienia!

 

Czym jest łojotokowa głowa?

Łojotokowe zapalenie skóry to potocznie łojotokowa głowa. Jest to schorzenie, które ma związek z nieprawidłowościami w pracy gruczołów łojowych, rozmieszczonych na skórze naszej głowy. Problem ten dotyka najczęściej osoby w okresie dojrzewania, kiedy to obserwuje się większą aktywność gruczołów łojowych związaną z burzą hormonalną. Aktywność gruczołów łojowych rośnie również wraz z wiekiem, kiedy w organizmie kobiety i mężczyzny znów dochodzi do zmian hormonalnych. Kiedy gruczoły te produkują zbyt duże ilości sebum, dochodzi do reakcji alergicznej, objawiającej się zaczerwienieniem oraz łuszczeniem. Rozregulowana gospodarka hormonalna wpływa również na skład łoju. Zwiększona ilość estrów i kwasów tłuszczowych powoduje wypadanie włosów. Widzimy zatem, że problem, jakim jest łojotokowa głowa, nie jest wcale błahy. Bagatelizowanie schorzenia sprawi, że przykrych objawów będzie coraz więcej. Zaczną się pojawiać plamy rumieniowe pokryte zrogowaciałym naskórkiem, świąd, a nawet pieczenie. Aby nie doprowadzić do takiego stanu, konieczna jest szybka reakcja, najlepiej tuż po zauważeniu pierwszych objawów. Jak skutecznie wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry?

 

Łojotokowa głowa – leczenie

Łojotokowa głowa jest bardzo poważnym problemem. Jeśli rozpoznałeś pierwsze objawy choroby, nie powinieneś działać na własną rękę. Konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Tylko lekarz dermatolog może poprawnie zdiagnozować co nam dolega. Kolejnym krokiem będzie zaplanowanie leczenia, które w wypadku tego schorzenia jest mocno indywidualne. Rodzaj leków oraz ich siła działania, dobierana jest przede wszystkim po ustaleniu stadium zaawansowania choroby. Brana pod uwagę jest również płeć oraz wiek pacjenta. Leki zalecane do stosowania działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo oraz antybakteryjnie. W leczeniu choroby, pomocne jest stosowanie dermokosmetyków, które dodatkowo zmniejszą widoczne dolegliwości, jakie niesie za sobą łojotokowa głowa. Pomogą również walczyć z uciążliwym swędzeniem oraz z pieczeniem skóry głowy. Im szybciej zwrócimy się o pomoc do lekarza dermatologa, tym szybciej uporamy się z przykrymi dolegliwościami choroby. Pamiętaj, aby nie działać w tym wypadku na własną rękę. Nie należy przerywać leczenia, nawet jeśli wyda nam się, że wygraliśmy walkę z chorobą. Objawy mogły zostać tylko zaleczone, a choroba wróci szybciej niż nam się wydaje.

Post Author: jakaokazja