Detox

Stworzenie detoksu, który dobrze wpłynie na organizm oraz ogólne samopoczucie nie jest wcale takie trudne. Nie warto decydować się na rygorystyczne diety, które wyniszczają organizm. Znacznie lepiej sprawdzi się wprowadzenie do życiorysu określonych produktów i czerpanie z nich dobra.

Detox – co to takiego?

Określenie detox jest znane chyba każdemu. Jest to związane z tym, że w dzisiejszych czasach ludzie starają się odżywiać jak najzdrowiej, unikać wszystkich szkodliwych produktów oraz składników, gdyż umożliwia to zapobieganie wielu chorobom oraz dolegliwościom. Oczyszczanie organizmu odbywa się już nie tylko przed sezonem letnim, ale należy o nim myśleć cały rok, gdyż w ciągu kilku dni nie można odwrócić negatywnych skutków, które miały miejsce przez inne dni roku. Poniżej zostaną wyszczególnione produkty, które zapewniają codzienny detox organizmu, a dodatkowo dobrze oddziałują na metabolizm i umożliwiają pozbycie się toksyn z organizmu.

W pierwszej kolejności należy oczyszczać organizm przy pomocy wody. Woda odpowiada za filtrowanie nerek, pozbywanie się ubocznych produktów przemiany materii oraz niekorzystnie wpływających na organizm toksyn. Każdy narząd występujący w ciele człowieka może właściwie pracować w sytuacji, kiedy jest dobrze nawodniony. W przypadku wypijania zbyt małej ilości wody występują bóle głowy, bezustanne przemęczenie, skóra jest sucha oraz pojawiają się zaparcia. Ciało człowieka przez cały dzień traci wodę (oddychanie, oddawanie moczu oraz polecenie się) w związku z tym konieczne jest regularne spożywanie wody. Dwa litry to absolutne minimum.

Detox organizmu odbywa się także przy pomocy cytryny. Owoc ten wspiera funkcjonowanie wątroby, a także oczyszczanie jej z niepożądanych substancji. Umożliwia rozpuszczanie kamieni żółciowych. Wykazuje zasadowe działanie, mimo swego kwaśnego smaku, co dobrze wpływa na oczyszczany organizm. Kiedy woda z cytryną wypita zostanie o poranku, jelita zaczynają dodatkowo pracować na wyższych obrotach.

W diecie nie może zabraknąć także zielonej herbaty. Odpowiada ona za regulację trawienia, a do tego dobrze oddziałuje na metabolizm wątrobowy. Jednocześnie wspiera ona odchudzanie, dzięki redukcji tłuszczów nagromadzonych w ciele człowieka. Usuwa wolne rodniki tlenowe, dzięki czemu jest w stanie zapobiegać rozwijaniu się nowotworu oraz dolegliwości związanych z układem krążenia. To napój idealny w przypadku przeprowadzania detoksu organizmu. Buraki ora żurawinę także należy wprowadzić do swojej diety.

Post Author: jakaokazja