Ściereczki kuchenne

Jak zaaranżować kuchenną przestrzeń, aby była przytulna i radosna?

Każde pomieszczenie, także kuchnia, powinno być przyjaźnie i mądrze zaaranżowane. Oprócz odpowiedniego ustawienia mebli i sprzętów liczy się także dobry koncept na ciekawy dekor. W tak zagospodarowanej przestrzeni milej spędza się czas, a jak wiadomo, w kuchni przebywa się dosyć długo.

Małe a cieszy, czyli niewielkie dodatki do kuchni, które ubarwią i ożywią przestrzeń!

Sporo osób ustawia na parapecie kuchennym donice z kwiatami. To oczywiście świetny sposób na udekorowanie strefy okiennej, ale warto pomyśleć też o innym lub dodatkowym rozwiązaniu. Zakup kilku ozdobnych doniczek, w których znajdą się zioła to świetny pomysł. Ustawione pojedynczo lub w rzędzie po kilka będą prezentować się zjawiskowo. Można je ustawić na oknie, ale też w bardziej widocznym miejscu, np. na podwieszanych szaflach czy we wnęce. Jeśli mamy duży stół, wtedy taki domowy zielnik może zając jego niewielką część.

Szafki i organizery

Na pewno ciekawym rozwiązaniem na zagospodarowanie wnętrza, szczególnie małego, są szafki podwieszane. Wyglądają ciekawie, ale też są bardzo praktyczne. Bardzo modne są również szafeczki na kółkach, które zapewniają mobilność. Dzięki małym kółeczkom przestawi się je bez problemu w inne miejsce, zmieniając od czasu do czasu wystrój kuchni. Na takiej ruchomej szafce można ustawić ozdobny wazon, położyć gazety czy książki kucharskie. Różne podręczne gadżety kuchenne znajdą tam również swoje miejsce. Na szafeczkach i na blacie kuchennym można też postawić ozdobne słoje na żywność i przyprawy. Słoiki z klipsem czy zakręcane, każdy z nich ubarwi w niebanalny sposób przestrzeń kuchenną. Bardzo modne stały się również szklane naczynia z kranikiem na różne napoje. Szczególnie latem spełniają swoje zadanie wybornie.

Ściereczki kuchenne – nieodzowny element dekoracyjny w każdej kuchni

Ściereczki kuchenne oprócz tego, że są mocno praktyczne, mogą ładnie dekorować wnętrza. Oczywiście muszą być to ściereczki wykonane wedle najwyższych standardów jakości. Trzeba zwracać uwagę na obszycia, materiał, z jakiego zostały wykonanie, na kolorystykę i ogólny design. Nie zawsze mocno ozdobne, opatrzone wzorami czy aplikacjami ściereczki kuchenne będą eleganckie. Uroczą i przyciągającą spojrzenia ozdoba kuchenną może być piękna w swej prostocie ściereczka, zawieszana dekoracyjnym haczyku. Ciekawym rozwiązaniem może być również umieszczenie obok siebie kilku par ściereczek, np. w podobnych tonacjach kolorystycznych czy o podobnym obszyciu. Ładnie też będą prezentować się ściereczki kuchenne w różnych rozmiarach powieszone obok siebie, np. od najmniejszej do największej. Jeśli znajdzie się swój patent na ozdobienie kuchni w ten sposób, można otrzymać bardzo pomysłową dekorację.

Każda kuchnia, nawet ta najmniejsza metrażowo, może być przytulna i  komfortowa. Wystarczy dobrze przemyśleć kwestie kolorystyki ścian i podłóg oraz dobrać odpowiednie meble. Dekor też jest bardzo ważny, dlatego nawet najmniejszy element aranżacji wnętrza przyczynia się do uatrakcyjnienia wnętrza.

 

Post Author: ds_admin