ławka na wannę

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

Wanna wolnostojąca kojarzy się z relaksem i odprężeniem ciała, mimo wszystko wiele osób decyduje się na prysznic, gdyż myślą, iż jest on bardziej praktyczny. Nic bardziej mylnego. Wanna dobrze sprawdza się w przestronnej łazience oraz niewielkim pomieszczeniu. Ławka na wannę to cenny dodatek, które docenią osoby w podeszłym wieku.

Wanna wolnostojąca – podstawowe informacje

Jedno wyjście do sklepu rozwieje wszystkie wątpliwości i potwierdzi, że wanny wolnostojące są nie tylko praktyczne, ale także prezentują się bardzo dobrze. Dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą kształtem, materiałem, rozmiarem i dodatkami. Ławka na wannę może wzbogacić każdy model i ułatwić korzystanie z łazienki osobie niepełnosprawnej oraz seniorowi. Kształt wanny powinien zostać dopasowany do rozmiaru łazienki, dzięki czemu umożliwia relaks i odprężenie ciała dla wszystkich domowników bez względu na wiek.

Jeśli w łazience znajduje się już prysznic, bardzo często rodzi się równocześnie pytanie, czy wanna nie jest zbędnym dodatkiem. Oczywiście, że nie i jej zastosowanie cały czas jest praktyczne. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w trakcie długich, relaksacyjnych kąpieli, na które warto się zdecydować po całym tygodniu spędzonym na wykonywaniu obowiązków zawodowych i domowych. Dodatkowo ławka na wannę posłuży do obmycia ciała po zakończonej kąpieli i zapewni jakże pożądane uczucie świeżości.

Praktyczność wanny może zostać poddana szerszym oględzinom, kiedy chodzi o niewielką łazienkę, gdzie każdy metr powinien zostać właściwie zagospodarowany. W pierwszej kolejności warto mieć na uwadze, że wanna nie musi znajdywać się w centralnym punkcie pomieszczenia. Taki wybór nie miały sensu, dlatego najlepiej umieścić ją tuż pod ścianą (w tym samym miejscu, gdzie znalazłaby się wanna pod zabudowę). W omawianym przypadku lepiej zrezygnować z nóżek, gdyż pod wanną nagromadzi się sporo kurzu i brudu, który będzie trudny do usunięcia w trakcie sprzątania. Dobrym rozwiązaniem jest model osadzony na podłodze.

Wanna wolnostojąca w żaden sposób nie wpływa na komfort w trakcie kąpieli. Mycie ciała nie jest uciążliwe zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. W przypadku tych drugich ławka na wannę spełni swoje zadanie i ułatwi pielęgnację ciała. Wanna, tak jak każdy inny element w łazience wymaga regularnego czyszczenia, dzięki czemu można uniknąć wystąpienia zacieków (zarówno w środku, jak i na zewnątrz). Ochlapane wodą płytki można szybko zetrzeć i cały czas cieszyć się praktyczną i atrakcyjną łazienką.

Post Author: ds_admin