globulki-propolisowe

5 ciekawostek na temat propolisu

Na całym świecie rośnie bardzo wiele rodzajów roślin, które wykazują niesamowite wręcz właściwości lecznicze. Jak zapewne wiemy kwiatki zapylane są przez pszczoły, które produkują kit pszczeli, a z niego z kolei powstaje propolis, który może pomóc nam w wielu problemach.

Na co działa propolis?

Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym jak bardzo korzystne dla naszego zdrowia może być posiadanie w domu propolisu. Przede wszystkim ma działanie antybakteryjne, zwalcza grzyby czy też pomaga leczyć zakażenie paciorkowcem. Bardzo często kobiety stosują globulki propolisowe, które skutecznie pomagaj ą w leczeniu infekcji intymnych. Nie jest to nic innego jak po prostu czopki, dzięki którym można wyleczyć różnego rodzaju problemy w okolicach dróg rodnych. Jeśli ktoś z nas nie wie to globulki propolisowe można kupić praktycznie w każdej aptece. Tutaj warto zaznaczyć, że bardzo często są one przepisywane przez lekarzy ginekologów jako zamiennik klasycznych antybiotyków. Oczywiście zawsze warto pamiętać o tym, że globulki propolisowe nie będą skuteczne w każdym rodzaju infekcji. Nie są wcale drogie, a mogą okazać się w pełni skuteczne – jak wiadomo szybkość działania w przypadku takich problemów jest niezwykle ważna, ponieważ często dają one nieprzyjemne objawy.

Jak można stosować propolis?

Warto wspomnieć również o tym, że kit pszczeli bardzo często stosuje się bezpośrednio na rany, gdyż skutecznie wspomaga on procesy regeneracyjne. Zatem regularne smarowanie rany propolisem sprawi, że zagoi się ona o wiele szybciej. Spora część osób często nie potrafi poradzić sobie z tak popularnym wirusem opryszczki – to właśnie kit pszczeli może nam w tym skutecznie pomóc. To oczywiście jeszcze nie wszystkie właściwości to w dodatku jest on niezwykle popularny w przypadku wszelkiego rodzaju bóli gardła czy też infekcji dróg oddechowych. Wystarczy tylko regularnie płukać nim gardło lub po prostu go pić, a już po kilku dniach powinniśmy odczuć i zauważyć pierwsze efekty. Co więcej propolis jest w stanie zapobiegać chorobom nowotworowym w naszym organizmie – wystarczy tylko go codziennie pić, a na pewno będziemy zdrowi oraz poprawi się nasza cera. Jak zatem widać korzyści ze stosowania propolisu jest bardzo wiele i oczywiście opłaca się go kupić nawet po to, aby zażywać go profilaktycznie. Wcale nie jest aż tak bardzo drogi, a może przynieść bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Post Author: ds_admin