garaże-drewniane

Drewniany garaż – prosty i sprawdzony sposób na garażowanie auta

Budując dom, czy stawiając domek letniskowy, często pod uwagę brany jest garaż. Jaki model wybrać? Jedno czy dwustanowiskowy? Czy ma być murowany, drewniany czy może blaszany? Na co zwrócić uwagę wybierając garaże drewniane? Zapraszamy do lektury!

Jaki garaż sprosta Twoim oczekiwaniom?

Niektórzy, planując budowę domu, uwzględniają garaż już w projekcie i jest on wkomponowany w bryłę domu. Jednakże czasami, z różnych względów, ludzie decydują się na osobne konstrukcje. Garaże drewniane to tańsza alternatywa do garaży murowanych. Wiele możliwości konstrukcyjnych, wielkości i rodzajów sprawi, że można go z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb.

Garaże drewniane budowane są zazwyczaj z drzew iglastych, które są odporniejsze na wilgoć niż drzewa liściaste. Naturalne właściwości drewna, zapewniają dobrą izolację cieplną, dzięki czemu samochód nie jest narażony na korozję. Dobrze, aby cała konstrukcja była dodatkowo zaimpregnowana, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To skuteczna ochrona przed kornikami i innymi szkodnikami, a także przed pleśnią i przegniciem. Ze względów estetycznych, garaż drewniany doskonale komponuje się w towarzystwie domu z bali, w otoczeniu przyjemnej dla oka zieleni drzew i krzewów ozdobnych. Drewno można również pomalować na dowolny kolor, aby stworzyć harmonijną jedność z domem.

Dlaczego warto mieć garaż drewniany?

Garaż, bez względu na materiał z jakiego został zbudowany, jest niezwykle pożyteczny. Po pierwsze chroni auto przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. W zimę nie trzeba spędzać dodatkowych minut na odśnieżanie i zdrapywanie lodu z szyb. Latem, wnętrze auta nie jest nieprzyjemnie nagrzane, a fotele gorące. Ponadto, bliskość garażu umożliwia szybkie i bezproblemowe przeniesienie zakupów z bagażnika, wprost do kuchni czy spiżarni. Auto garażowane nie traci na wartości, a lakier nie ulega szybszemu zużyciu. Odpowiednie wymiary garażu drewnianego ułatwią parkowanie i zapewnią dodatkową przestrzeń na opony na zmianę czy dodatkowe narzędzia. Nie ma co ukrywać, garaże drewniane to same plusy!

 

Post Author: ds_admin