budmat

Dach skośny czy płaski – co będzie dla Ciebie lepsze?

Każdy rodzaj dachu ma swoje wady oraz zalety, a wybór powinien być uwarunkowany charakterem nieruchomości oraz możliwościami finansowymi. Duże znaczenie odgrywają również przepisy budowlane, których trzeba przestrzegać. Dach powinien być funkcjonalny oraz ozdabiać dom. Jak go wybrać?

Dach płaski – co trzeba o nim wiedzieć?

Zakup dachu to inwestycja na długie lata, dlatego warto skupić szczególną uwagę na propozycjach pochodzących od sprawdzonych i doświadczonych producentów, wśród nich można wymienić markę Budmat. Dachy płaskie charakteryzują się pochyleniem połaci dachowej nieprzekraczającej 12 stopni, dlatego łączą w sobie nowoczesny wygląd budynku oraz wytrzymałość — w trakcie budowy wykorzystywane są jedynie trwałe materiały. Całość musi zostać wykonana bardzo dokładnie, dzięki czemu ryzyko przecieku jest stosunkowo niskie. Ten rodzaj dachu umożliwia zagospodarowanie całej przestrzeni, bez konieczności martwienia się skosami, które występują w innych propozycjach.

Dach płaski słynie także z energooszczędności, gdyż utrata ciepła zimą jest minimalna, co oznacza znaczną oszczędność dla domowego budżetu. Niestety, prezentowany dach ma również wady. Chodzi przede wszystkim o śnieg znajdujący się na powierzchni w trakcie zimy stanowiący spore obciążenie dla całej konstrukcji. Z kolei w trakcie intensywnych opadów deszczu woda nie spływa, co może przyczynić się do powstania przecieków.

Dach skośny – czy to lepszy wybór?

Dachy skośne Budmat cieszą się zdecydowanie większą popularnością, dzięki łatwości w użytkowaniu oraz atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługuje również spore zróżnicowanie dostępnych modeli, dzięki czemu dach może być dopasowany do charakteru budynku oraz preferowanego stylu.

Dachy spadziowe jednospadowe, dwuspadkowe oraz czterospadowe (kopertowe oraz namiotowe) to tylko propozycje, na które można się zdecydować. Dostępne są także dachy mansardowe, naczółkowe i wielospadowe.

Dachy wielospadowe zapewniają sporo możliwości kompozycyjnych. Wraz z architektem można stworzyć kompozycję składającą się z różnych kształtów i dowolnej liczby połaci dachowych.

Na uwagę zasługuje także ogromny wybór materiałów używanych do pokrycia, dzięki czemu można stworzyć idealną kompozycję. Brak dodatkowej pracy w trakcie zmiennych warunków atmosferycznych na pewno przemawia na korzyść tego rodzaju dachu, gdyż odśnieżanie dachu płaskiego jest bardzo uciążliwe.

W trakcie wyboru dachu liczy się nie tylko zastosowany materiał i kształt, ale również skorzystanie z usług najlepszych producentów. Marka Budmar, dzięki doświadczeniu, solidnej pracy oraz wykorzystaniu najnowszej technologii zasługuje na szczególną uwagę.

Post Author: ds_admin