Mamo, Tato chodźmy na koncert! Koncertowy błysk

Czy to możliwe, że taki duży instrument jak kontrabas potrafi naśladować nie tylko słonia, ale nawet muchę? I dlaczego w ogóle jest taki duży? Co oznacza słowo perkusja? Werbel, ksylofon, wibrafon, kotły, kastaniety, bongosy, tamburyn, dzwoneczki, trójkąt – dlaczego mówimy, że wszystkie należą do rodziny instrumentów perkusyjnych? Niedzielny „Koncertowy błysk” z cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” stanie się nie tylko okazją do świetnej muzycznej zabawy, ale i czasem odkrywania tajemnic budowy instrumentów i zdobywania odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się do głowy, kiedy np. słyszymy, że fortepian zaczyna wydawać dźwięki podobne do śpiewu kukułki albo melodie, których słuchając, chce się podskakiwać i tańczyć.

WIECZORNE ZWIEDZANIE SKANSENU

Co powiecie na wieczorne, bezpłatne zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem, zakończone wspólnym ogniskiem? Nam ten pomysł bardzo się podoba:) Szykujcie więc latarki na 9 lutego:) UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy!

„Fabryka śniegu” – spektakl charytatywny dla dzieci

Pomaganie jest fajne:) W niedzielę 3 lutego będzie kolejna okazja:) Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zaprasza na spektakl dla dzieci „Fabryka śniegu” w wykonaniu Teatru Trip. Wstęp wolny ale przed spektaklem będą zbierane wolne datki na leczenie bardzo chorego chłopca Kacperka. Zapraszamy w imieniu organizatorów:)

Wyjątkowe ferie w Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków!

Ferie z klockami Lego

Podczas ferii w ‚Kreatywnym Centrum Zabaw 1000 Klocków’ nie zabraknie oczywiście atrakcji związanych z uwielbianymi klockami LEGO, ale także zajęć ruchowych, warsztatów językowych oraz z pierwszej pomocy.

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice