Ptaszkowe Love! Z okazji Walentynek budowa 500 budek dla miejskich ptaków!

Ptaszkowe Love!

Wystarczy młotek, wiertarka, kilka drewnianych desek i trochę chęci, by pomóc w odbudowaniu populacji ptaków, które przez brak schronienia zostały zmuszone do emigracji. Ptaszkowe Love to wyjątkowa walentynkowa akcja, podczas której wszyscy chętni własnymi rękami zbudują budki lęgowe dla ptaków, żyjących w miejskiej dżungli.

Z górki na pazurki w Parku Kościuszki

Ferie zbliżają się ku końcowi, a mieszkańcy Katowic postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i reaktywować zapomniany już tor saneczkowy w Katowickim Parku Kościuszki. Sam tor ma długość 350 metrów i biegnie ze szczytu górki (nieopodal drewnianego kościółka św. Michała) aż do jednej z alejek kończących park.

Ferie w mieście 2018 (Śląsk, Zagłębie)

Ferie w mieście 2018, Śląsk, Zagłębie

Ferie w mieście? To nic strasznego. Wiele instytucji w naszym regionie przygotowało bardzo ciekawe propozycje spędzenia tegorocznych zimowych ferii w mieście. My zebraliśmy je dla Was.

‚Przy ulicy Astronomów’ – premiera seansu dla najmłodszych widzów

'Przy ulicy Astronomów' - premiera seansu dla najmłodszych widzów

‚Przy ulicy Astronomów’ to ostatnia premiera przed przebudową i remontem Planetarium Śląskiego. W seansie wykorzystano wiersze Wandy Chotomskiej, które prezentowane są w formie piosenek specjalnie skomponowanych na potrzeby tego pokazu przez Grzegorza Seweryna. To doskonały seans na pierwszą wizytę w Planetarium.