Warsztaty Chemiczne „Poznajemy Pierwiastki”

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na bezpłatne warsztaty chemiczne „Poznajemy Pierwiastki”. Każdy z Młodych Chemików otrzymuje swój zestaw szkła laboratoryjnego. Dzieci wspólnie wykonają proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem bawią i uczą.

Rodzinny piknik rakietowy w Planetarium Śląskim

Już po raz piąty Planetarium Śląskie zaprasza na rodzinny piknik rakietowy. To impreza, która z roku na rok gromadzi w Parku Śląskim coraz większe grono miłośników astronautyki, lotów kosmicznych, a także tych osób, które chcą po prostu miło spędzić czas. Spotykamy się w niedzielę, 15 kwietnia o 10:00.

Księżogórska Sowia Noc w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Księżogórska Sowia Noc w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie oraz Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników serdecznie zaprasza w najbliższy piątek na Księżogórską Sowią Noc. W programie zaplanowano prelekcje, pokazy i pogadanki, a także mini-konkursy z nagrodami, a także obserwacje wypluwek przez binokulary.

Koncert z cyklu Rybna Dzieciom

Koncert z cyklu Rybna Dzieciom

Pałac w Rybnej serdecznie zaprasza na opowieść o renesansowych i barokowych instrumentach strunowych i dętych, a także prezentację popularnych wówczas tańców, strojów i zwyczajów.