INDUSTRIADA 2017

industriada 2017

Śląsk – jak tu można mieszkać, same kopalnie, huty, fabryki – mógłby ktoś pomyśleć …nic bardziej mylnego…to raczej atut. Zamiast jechać do Wieliczki warto odwiedzić Sztolnię Czarnego Pstrąga, a zamiast zwiedzać podziemia rynku, zjechać pod ziemię w Skansenie Górniczym „Królowa Luiza” lub w Kopalni Guido. Śląsk się zmienia i wbrew pozorom nie jest taki szary, a już na pewno nie jest nudny. Powoli nawet staje się modny, na Nikiszowiec i nie tylko tam przyjeżdżają wycieczki. Mamy też gratkę dla miłośników UFO. Jedni wierzą, inni nie, ale Spodek i to prawdziwy jest tylko u nas:). A teraz przed nami okazja, żeby to wszystko zobaczyć.

Dziecięce zabawy na wiejskim podwórku

Już w najbliższą niedzielę chorzowski Skansen zaprasza na imprezę „Dziecięce zabawy na wiejskim podwórku”. Będzie okazja nie tylko wziąć udział w różnych grach i zabawach, ale i nauczyć się tańczyć, podszkolić warsztat aktorski, czy własnoręcznie wykonać zabawkę z drewna. Start o godzinie 12.00

Rowerowa gra miejska w Będzinie!

Serdecznie zapraszamy na rowerową grę miejską, która odbędzie się już 11 czerwca! Start o 14:00 z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie. Cel: pokonać jak najszybciej wyznaczoną trasę i rozwiązać zadania! W trakcie tej zabawy wszystko będzie obracało się wokół rowerów!

RODZINNE MATINÉE – Czterej chłopcy z Liverpoolu

Lubicie czasami posłuchać The Beatles?:) Chcielibyście taką muzykę zaszczepić maluchom? Nic prostszego:) Najbliższe Rodzinne Matinèe poświęcone będzie własnie czwórce z Liverpoolu i opowieściom o ich rodzinnym mieście. A gdzie? W Centrum Kultury Katowice już dziś o 11.00. Wstęp wolny!