DobraNocka z Janem Brzechwą w bibliotece

DobraNocka to kolejna propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej dla młodych czytelników, którzy chcą spędzić niezwykłą noc w dąbrowskiej książnicy. Podczas zaplanowanej na 4 października imprezy najmłodsi przeniosą się do świata wierszy Jana Brzechwy, który zostanie okraszony dużą dawką kreatywnych aktywności.

Juromania, czyli Święto Szlaku Orlich Gniazd

Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków kulturowych w Polsce nareszcie doczekał się swojego święta. W sobotę 21 września odbędzie się druga edycja Juromanii – całodniowej imprezy, której celem jest mocne zwrócenie uwagi na Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi. Rozpiętość doznań i aktywności, które oferuje ten szlak, jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek na łonie przyrody. Dzięki Juromanii te wszystkie doznania będzie można przeżyć w jeden dzień, by później wracać na Jurę po jeszcze więcej!

LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej już w sobotę

Już tylko godziny dzielą nas od jubileuszowej, dziesiątej edycji LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej. W sobotę na Stadionie Śląskim prawdziwe święto lekkoatletyki – gwiazdy światowego sportu potwierdzają pełną gotowość przed startem. Początek mityngu o godzinie 16:00 w sobotę 14 września 2019 (bramy stadionu będą otwarte od 15:00). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Planszówki w Spodku! edycja 2019

W dniach 14-15 września 2019 odbędzie się 2. edycja Planszówek w Spodku, jak dotąd największego festiwalu gier planszowych na południu Polski!

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice