Juromania, czyli święto Orlich Gniazd

Juromania, czyli święto Orlich Gniazd

Program wydarzenia został tak opracowany, by każdy znalazł coś dla siebie. Gminy biorące udział w JUROMANII przygotowały zestaw atrakcji
i niespodzianek, który doskonale podkreśla ich wyjątkowość, piękno oraz tradycję. Mapping w Żarkach, rekonstrukcja historyczna bitwy z XVIII wieku w Częstochowie, warsztaty tkackie i koncert zespołu Percival na Zamku Bąkowiec, nordic walking w niesamowitej scenerii Pieskowej Skały czy koncert zespołu Cree na Pustyni Błędowskiej. Wybór będzie niezwykle trudny, tym bardziej, że to nie wszystkie atrakcje przygotowane na tegoroczną JUROMANIĘ.

Termin: 22.09.2018

Pełen program wydarzenia dostępny na stronie juromania.slaskie.pl

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Źródło teksty: www.juromania.slaskie.pl, Juromania, czyli święto Orlich Gniazd

 

Zwieńczeniem pierwszego święta Szlaku Orlich Gniazd będą koncerty finałowe w dwóch miejscowościach: Ogrodzieńcu i Olsztynie. Na ogrodzienieckim podzamczu wystąpią Jamal oraz Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów. Olsztyn zakończy JUROMANIĘ sporą porcją jazzu.
Na tamtejszym Rynku wystąpi bowiem Monika Borzym. Publiczność będzie mogła także wysłuchać protest songów w wykonaniu specjalnej orkiestry Follow The Rabit – Songs of Protest, dowodzonej przez znaną z zespołu Drekoty Olę Rzepkę z udziałem takich tuzów polskiej muzyki jak Antoni Ziut Gralak, Gaba Kulka czy Marsija Loco.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice