Pomysł na weekend – Bajkowa podróż do śnieżnej krainy

Od 26 marca Snowlandia nieczynna

 

Snowlandię odkryliśmy przez przypadek, w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że to pewnie nie w Polsce. Gdy dowiedzieliśmy się, że jednak tak, od razu wydało się nam, że warto. Nie pomyliliśmy się, zabawa była przednia, dzieci zachwycone, wokół biało i pięknie, prawdziwa śnieżna kraina.

Zaczęliśmy od śnieżnego labiryntu, zabawy było co niemiara, gubiliśmy się i znajdowaliśmy…jedni szli na wyczucie, drudzy zgodnie z regułą prawej ręki, było tak fajnie, że kiedy udało się nam wyjść, weszliśmy ponownie:) Meta jest na wieży, z której widać cały labirynt, tam delektując się widokiem na śnieżne budowle i Wielką Krokiew przekąsiliśmy małe co nieco i ruszyliśmy do tatrzańskiego zamku. Przed nim jest urokliwa karuzela napędzana siłą mięśni:) z której najmłodszą uczestniczkę wyprawy ciężko było zgonić, na szczęście zamek wyglądał tak okazale, że ciekawość wygrała z relaksem:) A tam: korytarze, tunele, schody…dzieciaki biegały by znajdować się i gubić na nowo:) Śnieżne sypialnie, rzeźby i wieże na wyższym poziomie uświadomiły nam kunszt tej śnieżnej budowy.

Kolejną atrakcją jest mini zoo a tam: drapieżne ptaki, jelenie, kózki, daniele, owieczki i muflony. Dzieciom wyszły bardzo zadowolone.

Na koniec zostawiliśmy sobie atrakcję, której jedyna na wycieczce dziewczynka nie mogła się od rana doczekać, czyli Pałac Królowej Śniegu. Fantastyczna budowa, w całości pod śniegiem, rzeczywiście przeniosła nas w krainę dziecięcych baśni. Lodowe komnaty, wykute w śniegu łóżko, przepiękna śnieżna karoca, lodowe rzeźby…

Wyszliśmy zachwyceni, i aż żal, że zima już się kończy i niedługo cała ta baśniowa kraina się roztopi.

Ponieważ twórcy sami nie wiedzą jak długo to jeszcze w tym sezonie potrwa, jeśli szukacie pomysłu na weekend gorąco polecamy!!!

Nawet korki na zakopiance w drodze powrotnej nie popsuły nam radości z wizyty w tym pięknym miejscu:)

 

A jeśli planujecie wybrać się na Podhale na weekend, polecamy wizytę w jednej z kilku term, które znajdują się w okolicy. Nasze dzieci najbardziej lubią Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, więc właśnie tam się wybraliśmy. Woda cieplutka, baseny wewnątrz, sztuczna fala, basen kołowy i zjeżdżalnie były wielka frajdą, ale największą radością był basen zewnętrzny, gdzie spędziliśmy najwięcej czasu, mocząc się w gorącej wodzie, ród ośnieżonej okolicy z widokiem na Tatry. Dzieci biegały po śniegu, wskakiwały do ciepłej wody by na chwile się ogrzać i potem powtórka:) Nawet mama, największy zmarzluch w rodzinie, odważyła się wyjść z wody i biegać boso po śniegu…Nie dość, że świetne uczucie to dodatkowo podobno bardzo zdrowe:)

 

Jeśli spodobała się Wam nasza propozycja, podajemy linki:

Snowlandia – link TUTAJ

Terma Bania – link TUTAJ

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice