- - - R E K L A M A - - -

Pomysł na plener – rosomak w Ślaskim Zoo:)

Choć rosomak większości osób w pierwszej kolejności kojarzy się z pojazdem opancerzonym, to jego projektanci nie wymyślili nazwy w przypływie chwili – rosomaki to zwierzęta, których przedstawiciela od teraz można będzie zobaczyć w chorzowskim zoo.

Rosomak tundrowy, bo to o nim mowa, jest drapieżnym ssakiem z rodziny łasicowatych. Jego naturalnym środowiskiem są obszary tajgi i tundry w północnej Europie i Azji. Nieliczne osobniki można także spotkać na górzystych obszarach Ameryki Północnej. Rosomaki to bardzo słabo poznane zwierzęta, sprzyja temu fakt, że najczęściej zajmują tereny oddalone od obszarów zajmowanych przez ludzi. Najprawdopodobniej z tego powodu przez wiele lat uznawany był za przedstawiciela psowatych.
Rosomak jest stosunkowo dużym zwierzęciem – osiąga około 80 cm długości i nawet 50 cm w kłębie. Mimo, że jest najbliższym krewniakiem łasicy, to swoim wyglądem przypomina raczej małego niedźwiedzia. Ma bardzo szerokie stopy, dzięki czemu nie zapada się w sypkim śniegu. Potrafi też świetnie wspinać się na drzewa, choć rzadko korzysta z tej umiejętności. Ma słaby wzrok, lecz rekompensuje to sobie świetnie rozwiniętym słuchem i węchem.
Drapieżne rosomaki są wszystkożerne. Odżywiają się przede wszystkim padliną. Zimą zdarza się, że poluje na dużo większe od siebie zwierzęta, takie jak jelenie, łosie czy renifery.

 

Rosomaka, a właściwie panią rosomakowa:) znajdziecie zaraz przy bramie głównej, w dawnej wolierze dla hien.

 

Ceny biletów do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego:

Bilet normalny: 15 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny 35 zł

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice