Premiera dla najmłodszych widzów w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Już 7 października w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbędzie się premiera „W kole” wg Krystyny Miłobędzkiej. To spektakl dla najmłodszych widzów, dzieci w wieku od 3 lat do 5 lat. 

Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!

Przedstawienie przygotowuje zespół młodych realizatorów. Reżyserem jest Bartosz Kurowski student ostatniego roku Wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu posiadający również przygotowanie pedagogiczne. Autorką scenografii absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Klaudia Laszczuk. Występują Olga Żmuda i Iga Bancewicz aktorki zaproszone do współpracy.
Nasza zabawa w świat odbędzie się w nowej, teatralnej przestrzeni dedykowanej projektom edukacyjnym – Scenie Mikro. Dekoracja zbudowana z wyrazistych elementów plastycznych, dopełniona melodyjnymi motywami muzycznymi, ekspresyjna gra aktorów daja możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie.

 

Kiedy:
SOB 7 PAŹ, godz. 16:00 – PREMIERA
ND 8 PAŹ, godz. 16:00
PON 9 PAŹ , godz. 9:30 i 11:30
WT 10 PAŹ godz. 9:30 i 11:30
ŚR 11 PAŹ, godz. 9:30 i 11:30

 

Na premierę nie ma już niestety biletów, ale w momencie umieszczania tej informacji na 9, 10 i 11 października jeszcze są:)

Bilety w cenie 20 PLN.

 

Źródło TUTAJ

 

Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Słowa poetyckiej wyliczanki stanowią zaproszenie do wspólnej zabawy, bo zabawa to naturalna ekspresja poznawcza dziecka. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w…” otwiera przestrzenie wyobraźni inicjując zabawę w „dom, sklep, czy fryzjera” tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!

Dzieci w wieku od trzech do pięciu lat formują pierwsze wrażenie na temat otoczenia. Przedstawienie W kole jest metaforą tego momentu. Pozaginane wyrazy, które przed momentem stanowiły pozorną zabawę, stworzą zaraz opowiadanie. Porozrzucane kolory, które przed momentem stanowiły pozorne plamy, nadadzą opowiadaniu zabarwienie a pourywane dźwięki, które przed momentem stanowiły pozorny hałas, nadadzą opowiadaniu melodię. – Bartosz Kurowski, reżyser spektaklu.

Spektakl jest inspirowany nurtem teatru dla najnajów, widzów Teatr Miejski w Gliwicach_ W kole_fot Aga Skowronek najmłodszych, realizatorzy zadbali o to aby pierwsze spotkanie z teatrem było dla dzieci jak najbardziej interesujące. Bezpieczna, wygodna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, ekspresyjna gra aktorów, melodyjne motywy muzyczne, mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Pobawmy się w teatr!

enlargement