WIECZORNE ZWIEDZANIE SKANSENU

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” zapraszają na

WIECZORNE ZWIEDZANIE SKANSENU

Zwiedzanie odbędzie się 9 lutego 2019r. (sobota) o godz. 17.00. Spotkanie uczestników wycieczki przy wejściu głównym do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” (Chorzów, Aleja Harcerska 25). Organizatorzy proszą o punktualne przybycie – wejście z przewodnikiem na teren Skansenu odbędzie się planowo o godzinie 17:00.

W programie przejście trasy zwiedzania z wejściem do wnętrza Szkoły z WapienicyChałupy z Bruśka oraz Kościoła Ewangelickiego z Bytomia Bobrka (pozostałe obiekty oglądamy z zewnątrz).

Po przejściu trasy wspólne ognisko przy wyznaczonym kręgu ogniskowym. Zwiedzanie w niecodziennej atmosferze po zapadnięcia zmroku, ma na celu przybliżyć klimat i charakter życia dawnej górnośląskiej wsi. Ze względu na panujące podczas zwiedzania ciemności, zachęcamy uczestników do zabrania indywidualnego oświetlenia (latarka).

Informacje i zapisy osobiście lub telefonicznie do wyczerpania miejsc: Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta ChorzówRynek 1pokój 313 III piętro lub telefonicznie pod numerem: 32 416 53 13.

Udział w Wieczornym zwiedzaniu Skansenu jest bezpłatny i możliwy wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu. Oferta skierowana do rodzin i osób indywidualnych. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Przypominamy! Na całym obszarze Muzeum obowiązuje zakaz używania otwartego ognia!

Trasa wycieczki prowadzi po terenie nieoświetlonym oraz nieodśnieżonym!

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice