Bajka Pana Kleksa – pomysł na czas wolny:)

Byliście kiedyś w bajce? Jeśli nawet to na pewno nie w takiej:) To nowe centrum rozrywki i nauki, wzorowane na kultowej „Akademii Pana Kleksa”, powstało w Katowicach, w Fabryce Porcelany. 

Nam udało się to miejsce odwiedzić 3 grudnia i do tej pory jesteśmy pod wrażeniem, a gdyby język polski na to pozwalał, to rzeklibyśmy nawet, że pod wieloma wrażeniami:) Byliśmy bowiem w tym miejscu na początku roku, kiedy pomysłodawcy podzielili się z nami wizją tego, co chcą stworzyć i jak to ma wyglądać. Spotkanie odbyło się w tym samym miejscu, w którym teraz jest Bajka Pana Kleksa. Siedzieliśmy w betonowej, szarej hali dawnej fabryki porcelany… Aż trudno uwierzyć, że to dokładnie tutaj znajduje się teraz pełna żywych kolorów i niezwykle bajkowa Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy.

Bajkę Pana Kleksa odwiedziliśmy oczywiście z naszymi młodszymi bajtlami, bo któż może lepiej zrecenzować takie miejsce jeśli nie dzieci właśnie. Najlepszą więc recenzją niech pozostanie fakt, że dzieci wyciągaliśmy do domu niemalże siłą i od tej pory najczęstszym pytaniem jest „kiedy znowu odwiedzimy Pana Kleksa?”.

Teraz trochę o samym miejscu, nie za dużo, żeby nie popsuć Wam radości z odkrywania kolejnych bajkowych zakamarków:)

Bajka Pana Kleksa zajmuje powierzchnię ponad 1000 m kw. Znajduje się tutaj osiem kolorowych, pełnych atrakcji stref tematycznych. Są to: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów. Pan Kleks, podobnie jak w książkowej Akademii, zabiera odwiedzające go dzieci w podróż śladami swoich przygód. Przewodnikiem po poszczególnych częściach Bajki jest głos samego Piotra Fronczewskiego. Ekspozycja przygotowana została przez Fabrykę Dekoracji, znane i cenione studio specjalizujące się w tworzeniu centrów nauki i nowoczesnych placówek muzealnych.

 

Bajka Pana Kleksa,
Katowice, Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23,

Strona www: bajkapanakleksa.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9.00-19.00
sobota – niedziela 10.00-20.00
nieczynne: 24, 25 i 31 grudnia 2019
Bilety wstępu do Bajki na razie można kupić wyłącznie przez internet. Bilety kupuje się na określoną godzinę.
W dniu wizyty można kupić bilety w kasie, pod warunkiem wolnych miejsc.
Ceny biletów:
Normalny – 29 zł
Ulgowy – 25 zł
Rodzinny 2+2 – 98 zł
Bilet dla dodatkowego dziecka – 19 zł

Jedynym minusem może być lokalizacja, bo choć Fabryka Porcelany jest w Katowicach miejscem już chyba kultowym, tak samo zresztą jak Pan Kleks:) to dla niezmotoryzowanych nie jest to dobrze skomunikowane miejsce. Dojeżdża tam tylko 1 autobus – 940 ( z dworca PKP), który kursuje średnio raz na godzinę i to tylko w dni robocze. Więcej minusów póki co nie dostrzegliśmy:)

 

PS. Ważna informacja dla wszystkich, którzy tak jak ja kiedyś, bali się maszerujących przy dźwiękach Kata wilków – tego elementu w Bajce Pana Kleksa nie znajdziecie:)

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice