Gra planszowa Diamenty – idealna na rodzinne rozgrywki :)

Gra planszowa "Diamenty" - idealna na rodzinne rozgrywki :)

Gra planszowa Diamenty

Na pierwszy rzut oka gra planszowa Diamenty sprawia wrażenie losowej, jednak nie jest tak do końca. Ważnym elementem jest podejmowania decyzji, niekiedy bardzo trudnych. Możemy bowiem wyjść z jaskini z kilkoma zebranymi skarbami lub zdecydować się na jej dalszą eksplorację, licząc na odkrycie nieprzebranych złóż kamieni szlachetnych. Jednak, uwaga w zakamarkach jaskiń czają się na nas niespodziewane niebezpieczeństwa. Możemy narazić się na atak drapieżnych pająków, jadowitych węży, zostać zalanym lawą bądź zginąć pod pędzącą gigantyczną kulą. A jest ich jeszcze więcej. Pocieszającym jest fakt, iż pierwsze zetknięcie z daną przeszkodą daje nam szansę na jej pokonanie, ale przy kolejnym nie ma zmiłuj – tracimy wszystko co skrupulatnie zebraliśmy w danej turze. Ale decyzja cały czas należy do nas, a samo odkrywanie kolejnych kart ekspedycji trzyma mocno w napięciu :) Odkrywanie kolejnych kart przeważnie kończy się westchnieniem ulgi lub siarczystą uwagą, którą na rzecz tej recenzji nie godzi się powtórzyć. Bywa też, że po zbyt szybkim opuszczeniu jaskini nachodzi nas refleksja „hmmmm trzeba było iść dalej”. Niestety reguły są nieubłagane: raz odkryta karta decyzji nie może być cofnięta.

Jedno jest pewne, obranie odpowiedniej taktyki jest niezwykle istotne. Z jednej strony nie warto być za bardzo zachłannym, by nie zakończyć rundy, a nawet całej gry z niczym, z drugiej strony nie można być też za bardzo ostrożnym, bo jak wiadomo bez ryzyka nie ma zabawy:)

Grę planszową ‚Diamenty’, autorstwa: Bruno Faiduttiego i Alana R. Moona, wydanej przez  2 PIONKI można polecić zarówno małym jak i dużym graczom. Na opakowaniu sugerowany minimalny wiek graczy to 8 lat, jednak wszystko zależy od dziecka. My gramy z 5-cio latkiem, który bez problemu sam podejmuje decyzje w grze i o dziwo jest w stanie przeżyć ich konsekwencje, a najlepiej to liczy zdobyte przez siebie skarby :)

Gdy gra do nas dotarła graliśmy w nią co wieczór po 5-6 razy, z przerwą na wizytę na  28 Spotkanie z planszówkami „Pionek” w Zabrzu (polecamy kolejną edycję).

Teraz równie chętnie po nią sięgamy. Zaletą gra planszowej ‚Diamenty’ jest jej szybkość, emocjonujący przebieg, jak również samo wykonanie. Czerwone rubiny i białe diamenty cieszą oko, mieniąc się paletą barw. Fajne jest również to, że gra daje możliwość zabawy aż dla 8 graczy, co raczej w planszówkach jest rzadkością. A wiadomo im więcej graczy, tym więcej zabawy i trudniej zdobyć wymarzony skarb :)

Polecamy w szczególności na najbliższe Mikołajki lub „Pod Choinkę”, aby w nadchodzące długie, zimowe wieczory spędzić czas jeszcze bardziej emocjonująco w gronie rodziny lub przyjaciół.

Grę można zakupić na stronie  wydawnictwa 2 Pionki …       Polecamy! Ekipa Kulturalnego Bajtla

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice