Gra planszowa ‚Zające na łące’ – w pogoni za ….

Gra planszowa ‚Zające na łące’ wydawnictwa TREFL, to bardzo kolorowa i pięknie zilustrowana gra zarówno dla małych jak i dużych. Gra przygotowana został przez jednego z najpopularniejszych autorów – doktora matematyki Reinera Kinzię.

Rozgrywka polega na zdobyciu jak największej ilości marchwi, które można zdobyć podczas rozgrywki, a także na końcu, docierając do mety i to nie zawsze jako pierwszy w kolejce :) Każdy gracz zdobywa marchewki za pomocą dwóch, drewnianych zajączków, których kolor trzyma do końca rozgrywki w tajemnicy, pomaga mu w tym kartonowa płytka z wizerunkiem kolorowych zajączków, na którą w każdej chwili może zerknąć.

Zajączki przesuwają się dzięki kartom ruchów, które wykładają grający (na początku każdy posiada ich 4 sztuki), a kolejne dobierają ze stosu pozostałych, odwróconych do dołu obrazkami zajęcy.

W grę ‚Zające na łące’ wydawnictwa TREFL można grać od dwóch do czterech graczy, a w każdej konfiguracji grają wszystkie drewniane zajączki. My graliśmy zarówno w konfiguracji dwu- jak i czteroosobowej i w każdej z nich było emocjonująco :) Pomimo tego iż, gra jest po części losowa (dobór kart ze stosu), to taktyka w niej się również liczy, bo trzeba tak wykładać karty, aby dotrzeć na koniec do dwóch marchewek, z największą liczbą punktów, a te nie zawsze leżą w kolejności :) U nas przeważnie wygrywa ten najmłodszy (5 lat) gracz i nigdy do końca nie wiadomo czy to była taktyka czy wielkie małe szczęście :)

Na pudełku wiek dzieci to 6+, ale to wszystko zależy od dziecka. My gramy z 5-cio latkiem, który nas ogrywa :)

Kulturalny Bajtel poleca grę ‚Zające na łące’ wydawnictwa TREFL ( tu można kupić grę …) zarówno na domowe rozgrywki, jak i na prezent dla zaprzyjaźnionych dzieciaków.

Ekipa Kulturalnego Bajtla

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice