Katowicki Szlak Ślonski Godki otwarty!

Wrocław ma swoje krasnoludki, ale w Katowicach jeszcze ciekawiej:) W czwartek powstała u nas nowa atrakcja turystyczna – Katowicki Szlak Ślonski Godki. Wyznaczają go fantastyczne postaci śląskiej kultury – póki co są to: Skarbnik, Południca, Bebok, Utopiec, Heksa, Strziga. Figurki, zostały rozmieszczone w różnych punktach Katowicach. My w weekend planujemy się wybrać na poszukiwania:) A Wy? Znaleźliście już jakieś?:)

 

Poniżej oficjalne zaproszenie w języku strzig, utopców i innych łonych:)

Przidźcie pooglondać strzigi, beboki i heksy, a i inne roztomańte ludzie i stworzynia.  Poznojcie jako co się mianuje w ślonski godce. Do wszystkich co majom zocno tradycjo, uczyni sie, a fajno zabawa, rychtujymy Szlak Ślonski Godki. Bydom na nim figurki przirychtowane w nowoczesnej technice druku 3d. Figurki bydom rozciepane po całym cyntrum Katowic. Przeto  wcale, ni bycie łatwo jich chledać. Je to zadani ino do tych co majom radzi sie dobrze bawić, a przi tym sie roztomańtych rzeczy uczyć.

 

Przyjdź zobaczyć strzygi, demony i czarownice! Ale także ludzi i inne stworzenia. Dowiedz się, jak nazywają się po śląsku. Dla wszystkich, którzy szanują tradycję, chcą się uczyć i lubią dobrą zabawę, przygotowujemy Szlak Ślonski Godki.

Będą na nim figurki stworzone w technologii druku 3d. Będą one rozmieszczone w całym centrum Katowic. Dlatego wcale nie będzie łatwo ich szukać. Jest to więc zadanie tylko dla tych, którzy lubią się dobrze bawić, a przy tym się czegoś ciekawego nauczyć.

 

Oficjalna strona TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice