Nietypowy prezent dla Waszego Dziecka – sezonówki do Legendii

Nie macie pomysłu na prezent dla Waszej Pociechy na zbliżające się urodziny czy inną okazję, a w szafach brak miejsca na kolejną zabawkę?, polecamy sprytne ‚sezonówki’ do najbardziej rodzinnego parku rozrywki w naszej okolicy :) – ‚LEGENDII’

Co prawda zakup ‚sezonówek’ dla rodziny 2+2 to trochę większy wydatek w domowym budżecie, ale drugie wejście dla dorosłego przekracza kwotę, którą musielibyście zapłacić za wejściówki jednodniowe. A może uda się Wam zrobić tak zwaną ‚zrzutkę’ rodzinną? :), my tak często robimy i wszyscy są zadowoleni. Dorośli, bo nie muszą myśleć nad prezentem, a maluchy, bo dostają przeważnie to o czym marzą, a jak wiadomo dzieci nie zważają na fakt ile co kosztuje :)

A gdybyście nie słyszeli jeszcze o LEGENDII, to Wam ją trochę poniżej przybliżymy, a oglądając naszą fotorelację możecie sami przekonać się jak tam jest fajnie :)

 

Śląskie Wesołe Miasteczko, zwany od dwóch sezonów ‚LEGENDIĄ’ to najstarszy polski lunapark. Znajduje się na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic.

Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła w 1956 roku, natomiast w 2017 roku Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło się z typowego lunapraku w największy w Polsce park tematyczny i obrało nazwę Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, którego przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa, ale także istotny wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania.

Największą karuzelą, która działa od początku istnienia Wesołego Miasteczka są Samoloty Duże,które w tym roku zyskały śmigła, nowe krzesełka i pasy, które w szczególności są istotne dla tych najmłodszych użytkowników :)

W 1978 roku do lunaparku przyjechał Diabelski Młyn, dziś Legendia Flower, z którego można podziwiać zieloną panoramę Śląska. Urządzenie to do dziś jest największą karuzelą w Polsce.

1 lipca 2017 roku został otwarty Lech Coaster- największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo- Wschodniej, jej parametry to: prędkość max: 95 km/h, wysokość: 40m, długość toru: 908m, czas przejazdu: 104 sek, inwersje: 4. Jak do tej pory, z naszej Kulturalno Bajtlowej ekipy żaden dorosły się nie odważył na niego wsiąść, ale 10-latek dał radę i do tej pory czeka na pozostałych. Czas mamy do 28 października, może się uda :)

Rodzinną nowością sezonu 2018 jest ‚Bazyliszek’. Uczestnicy zabawy przejeżdżają 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka, który składa się z 7 różnych scen. Podczas podróży wszyscy wyposażeni są w broń strzelającą wiązkami laserowymi (podobnie, jak w laserowym paintballu), a ich zadaniem jest pokonanie potworów i przeszkód. Kto zbije ich najwięcej na wieki zapisuje się w Wielkiej Księdze Zwycięzców :)

Jedno jest pewne, na jednym kursie się nie kończy :)

KulturalnyBajtel.pl poleca! Przed wejściem można poczuć się jak prawdziwa bestia, której karmić nie należy ;)

Cennik biletów:

  • sezonówka dla dzieci do 12-tego roku życia (zakup on-line, z kartą GoPass ): 109 zł,
  • sezonówka dla dorosłego (zakup on-line, z kartą GoPass): 119 zł

Wykupienie karty GoPass kosztuje dodatkowe 10 zł, jednak upoważnia ona do zniżek na terenie lunaparku. Za każdy zakup (także biletów) otrzymuje się punkty, które upoważniają do zniżek, np. mały lód włoski z kartą GoPass kosztuje 4 zł+10pkt, zamiast 6 zł. Kartę wykupuje się raz, ważna jest każdy sezon.

  • bilet jednorazowy dla dzieci do 12-tego roku życia (zakup on-line): 49 zł
  • bilet jednorazowy dla dorosłego (zakup on-line): 69 zł

Pozostały cennik dostępny na stronie LEGENDII …

Źródło: LEGENDIA, Nietypowy prezent dla Waszego Dziecka – sezonówki do Legendii, KulturalnyBajtel.pl

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice