Pomysł na plener – Szyndzielnia

Wiosna tuż tuż, więc Kulturalny Bajtel dla odmiany wybrał się na poszukiwania śniegu. Żeby było blisko, wybór padł na Bielsko-Białą i szczyt Szyndzielnia. Przede wszystkim dlatego, że najmłodsze bajtle chciały przejechać się kolejką linową. Żeby jednak zaznać choć trochę górskiej wędrówki, bilety kupiliśmy tylko w 1 stronę:)

Na górę wjechaliśmy więc gondolą. Czas wjazdu to ponad 6 minut, bilet normalny w obie strony kosztuje 25 zł (w jedną 18 zł), a ulgowy 18 zł ( w jedną stronę 14 zł).

Zaraz obok górnej stacji kolejki znajduje się 18 metrowa wieża widokowa, zanim jednak na nią weszliśmy, nasze bajtle utkwiły w zaspach śniegu i radośnie testowały nową zabawkę – urządzenie do robienia śnieżnych kulek:) Sama wieża była super atrakcją, zwłaszcza, że trafiliśmy na doskonałą widoczność, podziwialiśmy nie tylko panoramę Bielska, Jezioro Żywieckie, ale też Babią Górę i Tatry nasze ukochane.

O ile u podnóża góry była już wiosna, to pod szczytem było już zupełnie biało. Droga na szczyt zajęła nam około 15 minut. Schronisko na Szyndzielni jest najstarszym takim obiektem w Beskidzie Śląskim i rzeczywiście wygląda urokliwie. A że wiadomo, że górskie powietrze wzmaga apetyt to i bajtle poczuły wilczy głód, udaliśmy się więc coś przekąsić. Minusem była dość duża kolejka, staliśmy ok. 40 minut, na szczęście dzieci w tym czasie grały w Dobble, więc z głodu nie padły:) Tym bardziej, że realizacja zamówienia w porównaniu z kolejką była ekspresowa (ok 10 min).

Po wyjściu ze schroniska pomachaliśmy do kamerki, która jest tuż przed wejściem, ku uciesze babć i dziadków:) No i z pełnymi brzuchami ruszyliśmy w drogę powrotną. Było pięknie. Śnieg szybko się skończył i w prawdziwie pięknych okolicznościach przyrody dzielnie zeszliśmy. Co prawda trochę pomyliliśmy szlaki, ale nie dlatego, że droga jest źle oznaczona, tylko, że my mamy, myślałyśmy, że żółty szlak to jest ten właściwy:):) Dzięki temu odkryliśmy jednak piękne trasy, zobaczyliśmy zaporę w Wapienicy i zrobiliśmy naprawdę porządny spacer:)

Jeśli nie wiecie, czy Wasze dzieci dadzą radę to my gorąco polecamy.

W wyprawie uczestniczyły 2 mamy i 3 bajtle w wieku 10, 6 i 5:)

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice