Sezon rowerowy czas zacząć – Żabie Doły

Nie trzeba się wcale ruszać z Aglomeracji by znaleźć się w krainie malowniczej przyrody. Byliście już na Żabich Dołach? Jeśli nie, to najwyższa pora. W niespełna 30 minut od Parku Śląskiego znajduje się miejsce, które przeniesie Was w Mazury, tylko te śląskie, miniaturowe:)

 

Mało kto by się spodziewał, żeby w samym sercu naszej Aglomeracji powstało coś co wzbudza zachwyt u przyrodników, a szczególnie ornitologów. Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły – bo  o nim tu mowa, jest położony na granicy trzech miast: Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich. Rozłożony jest on na powierzchni 226,2 ha.

 

Żabie Doły to idealny pomysł na rower z dzieckiem, Trasa rowerowa z Parku wiedzie co prawda przez miasto, na szczęście w niedzielne popołudnie Chorzów Stary nie jest zbyt ruchliwy. Po przejechaniu ok. 5 km znajdziemy się w miejscu, które przenosi nas daleko poza miasto. Takie mini Mazury:) Woda, ptaki, szuwary. Jak już zmęczy Was pedałowanie a maluchom zachce się pić, to pomiędzy stawami czeka na Was knajpa z lodami i placem zabaw, a i rodzice mogą ugasić pragnienie:)

Blisko, zielono i bajecznie:) POLECAMY!!!

 

 

Mapa google TUTAJ

 

Żabie Doły, Rower z dzieckiem

enlargement