Teatralna Opiekunka w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Zainicjowany w tym sezonie projekt „Teatralne Opiekunka” polega na tym, że w trakcie wybranych prezentacji dla dorosłych, dzieci uczestniczą w warsztatach pt. Poznaj sekrety teatru. W programie warsztatów rozwiązywanie zagadek, nauka teatralnych zabaw, mnóstwo ciekawostek związanych z pracą w teatrze. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 11 lat.

Prowadząca Justyna Świerkot jest pedagogiem teatru zawodowo zawiązanym z nauczaniem przedszkolnym. To specjalistka w zakresie terapii pedagogicznej oraz pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Teatr wykorzystuje jako narzędzie zabawy i rozwoju.

Najbliższy spektakl w ramach projektu to „Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa, w reż. Jacka Jabrzyka. Prezentacja 16 grudnia, o godz. 18.00, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat w Gliwicach.

Udział dziecka w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39 lub e-mailem: bow@teatr.gliwice.pl. Dostępność miejsc ograniczona (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Bilety na spektakl w cenie 34 zł.

 

O spektaklu:

Nowy Orlean, kolebka jazzu i królestwo Duke’a Ellingtona. Miasto spleenu, drapieżnych namiętności i francuskich pączków. Po sąsiedzku, przy Elysian Fields Street, mieszkają dwa małżeństwa – Stanley i Stella oraz Eunice i Steve. I oto do Stelli przyjeżdża siostra, której obecność staje się katalizatorem dla zmysłów w dotychczas hermetycznie zamkniętym małżeńsko-sąsiedzkim układzie.

„Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa od 1947 roku, kiedy miał premierę na Broadwayu, nie schodzi z teatralnych scen. Jego filmowa ekranizacja otrzymała cztery Oscary i nie ma chyba kraju, w którym „Tramwaj…” nie byłby pokazywany. Nasze ludzkie żądze – cielesności, miłości, władzy – okazują się być dojmująco aktualne, niezależnie od czasu i kontynentu. Choć na co dzień sobie tego nie uświadamiamy, rządzi nami pożądanie. Wystarczy impuls i sprawia, że w jednej sekundzie potrafimy zerwać wyhodowane przez lata maski. I wejść w trans.

Wyzwalającym namiętność bodźcem jest kobieta. Niezwykle zmysłowa, ba, frywolna Blanche, świadoma swej atrakcyjności i odmienności. Bardzo bezpośrednia, czasem histeryczna. Nikt nie wie, czy to, co mówi, jest prawdą, czy fikcją – te kategorie dla niej nie istnieją. Liczy się tylko pożądanie.
Kontrapunktem jest dla niej oczywiście samiec alfa. To on, Stanley, był do tej pory królem świata. A ponieważ władca może być tylko jeden, zatarg i próba sił są nieuniknione.

Spektakl „TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM” wystawiono w ramach umowy z The University of the South, Sewanee, Tennessee.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice