Pomysł na weekend – Bajkowa podróż do śnieżnej krainy

Lubicie śnieżne szaleństwa?:) Na pewno:) Jeśli szukacie pomysłu na weekend, gorąco polecamy Wam wyprawę do Snowlandii w Zakopanem. To fantastyczne miejsce sprawiło dzieciakom WIELKĄ frajdę, a i dorośli doskonale się bawili:) Pod Wielką Krokwią czeka na Was fantastyczna lodowa kraina, labirynt ze śniegu, śnieżny zamek, pałac królowej śniegu, białe mini zoo, a nawet tor saneczkowy:) I to wszystko 3 godz. samochodem od Katowic.

Egzotarium – miejsce pełne tropików

egzotarium w sosnowcu

Sosnowieckie Egzotarium to ostoja spokoju w pobliżu jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta. w okresie zimowym może być idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy nie lubią chłodu i śniegu. My lubimy i dlatego też wybraliśmy się tam latem :)

Miejsce: ,

Egzotyczna Przyroda na wyciągnięcie ręki – Palmiarnia w Gliwicach

Palmiarnia w Gliwicach jest ośrodkiem popularyzacji wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Dzieciom i młodzieży umożliwia zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników. Osobom dorosłym pozwala na odpoczynek i relaks w przyjemnym naturalnym środowisku.

Miejsce: ,

UNESCO na Śląsku – najwyższy czas odwiedzić Tarnowskie Góry

Radosna wiadomość, że obiekty industrialne z Tarnowskich Gór zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zastała nas na urlopie, ale już wtedy obiecaliśmy sobie, że zaraz po powrocie tam zawitamy. Tak też uczyniliśmy:) Ponieważ to blisko, postanowiliśmy dawkować sobie tę przyjemność i rozpocząć naszą wędrówkę od Sztolni Czarnego Pstrąga. Urzekła nas nie tylko wycieczka łodziami po samej sztolni, ale i uroczy Park Reptowski, w którym znajduje się to miejsce.

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice