Dwóch kółek czar – Lasy Kochłowickie i Hałda Panewnicka

Jeśli ktoś uważa, że w Aglomeracji Śląskiej mało zieleni, koniecznie zabierzcie go na wyprawę w Lasy Kochłowickie, oczywiście na dwóch kółkach:) A jeśli uda się Wam dojechać na Hałdę Panewnicką, zobaczycie naprawdę niesamowite widoki, polecamy:)

Wycieczki rowerowe z dzieckiem – Żabie Doły, Śląsk

Wycieczki rowerowe z dzieckiem - Żabie Doły, Śląsk

Wycieczki rowerowe z dzieckiem – Żabie Doły, Śląsk. Nie trzeba się wcale ruszać z Aglomeracji by znaleźć się w krainie malowniczej przyrody. Byliście już na Żabich Dołach? Jeśli nie, to najwyższa pora. W niespełna 30 minut od Parku Śląskiego znajduje się miejsce, które przeniesie Was w Mazury, tylko te śląskie, miniaturowe :)

SPŁYW KAJAKOWY NIE TYLKO NA MAZURACH

Spływ kajakowy to świetna propozycja na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Wbrew pozorom nie trzeba wybierać się aż na Mazury, bo niewiele ponad godzinę jazdy samochodem z centrum Aglomeracji zajmie nam dotarcie do jednej z przystani kajakowych na Małej Panwi.

Rowerem po lasach lublinieckich

Zapowiada się piękny, gorący „długi weekend”. Jeśli chcielibyście go spędzić na sportowo polecamy ścieżki rowerowe po lasach lublinieckich. Tam też znajdzie kilka przyjemnych miejsc, gdzie można odpocząć z koszem pełnym piknikowych pyszności :)