Dwóch kółek czar – Lasy Kochłowickie i Hałda Panewnicka

Jeśli ktoś uważa, że w Aglomeracji Śląskiej mało zieleni, koniecznie zabierzcie go na wyprawę w Lasy Kochłowickie, oczywiście na dwóch kółkach:) A jeśli uda się Wam dojechać na Hałdę Panewnicką, zobaczycie naprawdę niesamowite widoki, polecamy:)

Sezon kajakowy Kulturalnego Bajtla rozpoczęty:)

Jak wiecie Kulturalny Bajtel lubi przygodę:) Z pewnością świetną przygodą jest spływ kajakowy. Nie trzeba wcale jechać na Mazury, by pobawić się w kajakarstwo. My lubimy Małą Panew. Trochę ponad godzinę od Katowic znajduje się świetna rzeka, która sprawi, że pokochacie kajaki. 

Sezon rowerowy czas zacząć – Żabie Doły

Nie trzeba się wcale ruszać z Aglomeracji by znaleźć się w krainie malowniczej przyrody. Byliście już na Żabich Dołach? Jeśli nie, to najwyższa pora. W niespełna 30 minut od Parku Śląskiego znajduje się miejsce, które przeniesie Was w Mazury, tylko te śląskie, miniaturowe:)

SPŁYW KAJAKOWY NIE TYLKO NA MAZURACH

Spływ kajakowy to świetna propozycja na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Wbrew pozorom nie trzeba wybierać się aż na Mazury, bo niewiele ponad godzinę jazdy samochodem z centrum Aglomeracji zajmie nam dotarcie do jednej z przystani kajakowych na Małej Panwi.