- - - R E K L A M A - - -

Wszyscy na statek:) Marina w Gliwicach zaprasza

Pamiętacie kultowy „Rejs”? Myślicie, że na Śląsku takie rzeczy nie mają miejsca? Nic bardziej mylnego. Sami byliśmy:) Na rejsie po Kanale Gliwickim. Wybraliśmy dłuższą opcję, oprócz śluzy zobaczyliśmy także kolonię kormoranów, a podczas wyprawy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o kanale, transporcie rzecznym, industrializacji okolicznych terenów i ich historii. Największą atrakcją była wodna winda, kiedy to obniżyliśmy się o ponad 4 metry. Widzieliśmy kormorany i czaple siwe…

Pomysł na plener – Ogrodzieniec i moc jego atrakcji:)

Szukacie pomysłu na słoneczny weekend spędzony z rodziną? Mamy dla Was świetną propozycję:) Ostatnio odwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu (a właściwie w Podzamczu), oraz znajdujący się pod zamkiem Park Rozrywki. Spędziliśmy tam fantastyczny dzień, a dzieciom wciąż było mało i nie chciały wracać do domu:)

Dwóch kółek czar – Hałda Kostuchna

Słoneczny weekend to idealny czas na rodzinną wyprawę rowerową:) A że w Katowicach miejsc na wyprawy rowerowe nie brakuje, tym razem nasz wybór padł na Hałdę Kostuchna. I był to wybór fantastyczny, który Wam także gorąco polecamy:)

UNESCO na Śląsku – najwyższy czas odwiedzić Tarnowskie Góry

Radosna wiadomość, że obiekty industrialne z Tarnowskich Gór zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zastała nas na urlopie, ale już wtedy obiecaliśmy sobie, że zaraz po powrocie tam zawitamy. Tak też uczyniliśmy:) Ponieważ to blisko, postanowiliśmy dawkować sobie tę przyjemność i rozpocząć naszą wędrówkę od Sztolni Czarnego Pstrąga. Urzekła nas nie tylko wycieczka łodziami po samej sztolni, ale i uroczy Park Reptowski, w którym znajduje się to miejsce.

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice