Paintballowe urodziny – świetna propozycja dla nastolatka

Urodziny dla nastolatka to nie lada wyzwanie, bo większość sprawdzonych propozycji dla dzieci, dla nastolatków okazuje się zbyt…dziecinna.

Długo szukaliśmy więc pomysłu, aż wpadliśmy na urodziny z paintballem. Firm oferujących takie usługi na Śląsku jest wiele, ale takich, które rzeczywiście mają doświadczenie z dziećmi już niekoniecznie. Po przestudiowaniu wielu stron www nasz wybór padł na www.pokoju13 i był to wybór doskonały:)

Przekonał nas przede wszystkim fakt, że z kilku miejsc, w których możemy zorganizować zabawę, w Rudzie Śląskiej mają teren ogrodzony,  przygotowany dla młodych graczy, że mają stroje i kulki specjalnie dla dzieci i że instruktor, pan Marcin jest przesympatycznym człowiekiem, który po prostu lubi dzieci. No a teraz o samej zabawie:)

Kiedy już wszyscy uczestnicy zjawili się na miejscu (z Katowic dojazd zajął nam ok. 15 min i to w godzinach szczytu), dzieci przebrały się w wojskowe stroje, dostały maski i zabezpieczone i póki co nienabite karabiny (markery).

Następnie odbyło się szkolenie, jak używać masek i broni, żeby zabawa była bezpieczna. Gdy już wiedzieliśmy co nieco, wybraliśmy się na poligon. Jest on ogrodzony, co daje poczucie bezpieczeństwa, wiemy, że jeśli mamy w domu biegacza, to nie pobiegnie, gdzie go nogi poniosą:)

Na miejscu kolejne krótkie szkolenie, powtórzenie najważniejszych zasad, przede wszystkim tych dotyczących bezpieczeństwa oraz instrukcja obsługi markera. No i w końcu nadszedł ten magiczny moment, wsypanie kulek i pierwsza gra:)

 

Po każdej grze dzieci schodziły do bazy, raz jedna, raz druga drużyna cieszyła się ze zwycięstwa:), ładowały naboje i wracały na pole walki. W międzyczasie przynieśliśmy im coś do picia, bo w końcu walka była wyczerpująca. Pan Marcin cały czas koordynował zabawę i czuwał nad jej prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem. 

Zabawa w komandosów trwała ok. 90 min. dzieci zużyły ok 300 kulek (na głowę). Były momenty bólu, ale każdy z uczestników, nawet tych którzy oberwali (czyli wszyscy) dzielnie wracali na pole walki:)

Po zakończeniu części poligonowej zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć:) Oczywiście z zabezpieczoną bronią i pustymi magazynkami:)

Ale to jeszcze nie był koniec imprezy. Dzieci odniosły sprzęt, zdjęły militarne stroje i nadszedł czas na urodzinowy tort, ognisko i swobodną zabawę. Ta zdawała się nie mieć końca, zaklepywanka, chowanego i inne nie do końca dla mnie zrozumiałe zabawy trwały do czasu, aż słońce zaczęło zachodzić i rodzice niemalże siłą zaczęli dzieci wyciągać do domu:)

Zabawa była przednia, zaczęliśmy ok. 16.30 i ok. 20.00 udało się nam zakończyć. Zapewne zakończyła się kilkoma siniakami i brudnymi ubraniami, ale w końcu brudne dziecko to szczęśliwe dziecko:))

Z czystym sumieniem polecamy, przy czym minimalny wiek to 11 lat, i tak też my świętowaliśmy urodziny naszego już nastolatka:)

Imprezę zorganizowała dla nas firma: pokoju 13

Uwaga: poczęstunek we własnym zakresie.

Strona organizatora: www.pokoju13.pl

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice