EKOLOGICZNIE – DOMEK CASAGAMI

 

CASAGAMI: mały domek, wielka idea, dużo radości:)

Pierwsze domki CASAGAMI są już w Polsce. Uczą dzieci ekologii w praktyce.

Odnawialne źródła energii stają się coraz powszechniejsze. Coraz większa jest również potrzeba korzystania z nich. Nauczmy dzieci jak w ekologiczny sposób można zadbać o energię dla własnego domu. Zaczniemy od skali zrozumiałej dla dziecka.

Mały domek CASAGAMI, w którym może zamieszkać wróżka lub skrzat jest do tego idealny!

CASAGAMI to nowatorski projekt małego kartonowego domku działającego w oparciu o energię słoneczną. Został tak zaprojektowany, by był łatwy do złożenia, nie wymagał klejenia i cieszył zarówno dzieci, jak i dorosłych. Panel „solar-LED” daje możliwość eksperymentowania z energią słoneczną i oświetla domek.

To nie tylko pretekst do rozmowy z dziećmi o odnawialnych źródłach energii, ale praktyczna lekcja ekologii. Wystarczy naładować w ciągu dnia baterię korzystając ze słonecznego światła, by już po kilku godzinach cieszyć się ciepłym światłem, które nasz domek wypełni.

Akurat w tym projekcie ogromnie ważne jest również to, że CASAGAMI jest wyprodukowane z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju: RECYKLING – CASAGAMI wyprodukowano z tektury z certyfikatem PEFC/FSC lub pochodzącej z recyklingu. Produkt nadaje się również do powtórnego recyklingu. DBAŁOŚĆ O NISKI ŚLAD WĘGLOWY – ślad poniżej 50 gram, możliwy dzięki płaskiemu opakowaniu. CASAGAMI może być wysłany i dostarczany w kopercie. WYKORZYSTUJE ENERGIĘ ODNAWIALNĄ – zasilany amorficznym panelem słonecznym. Zużywa niewiele energii dzięki oświetleniu LED.

Domki można obejrzeć oraz kupić na stronie www.kanapony.pl

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice