2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Zanurzmy się w filmie!

2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Zanurzmy się w filmie!

 Program wydarzenia tworzy piękne i mądre kino, które zyskuje uznanie na światowych festiwalach filmowych. Festiwalowy  konkurs, to osiem pełnych metraży, które nie były pokazywane wcześniej w polskich kinach.

Wśród filmów konkursowych znajdzie się między innymi norweska animacja Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, której główny bohater doskonale znany jest polskim czytelnikom serii książek (Wydawnictwo Zakamarki) autorstwa Gunilli Bergström. Kolejna konkursowa propozycja to Magiczne święta Kacpra i Emmy – dalsze losy przedszkolaków znanych już z pierwszej edycji Kina Dzieci (pierwsza część przygód Kacpra i Emmy – Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele została nagrodzona przez jury oraz publiczność 1. FFKD).

Widzowie będą mogli również obejrzeć nagrodzony na jednym z najważniejszych festiwali animacji w Annecy (Annecy International Animated Film Festival) brazylijski film Chłopiec i świat. W konkursie znajdzie się również holenderski film Życie według Nino. Scenarzystką filmu jest Urszula Antoniak – reżyserka znanych polskim widzom Nic osobistego czy Code Blue.

Za pierwszą edycję festiwal otrzymał w plebiscycie „Gazety Co jest grane” Wdechę publiczności w kategorii „Wydarzenie roku”.

Termin: 26.09 – 4.10.2015

Bilety: 12 zł (na każdy z seansów)

Źródło: kinodzieci.pl, 2. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Zanurzmy się w filmie!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice