28 edycja Pionka!, czyli rodzinne spotkanie z grami planszowymi

29 edycja Pionka!, czyli rodzinne spotkanie z grami planszowymi

Na Pionku udostępniane są gry zgromadzone przez Koło Gier Planszowych działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Biblioteka gier jest bardzo bogata i zawiera w sobie kilkaset egzemplarzy gier polskich i zagranicznych wydawców.

Termin: 25-26.11.2017

  • 25.11.2017, godz. 10.00 – 18.00.
  • 26.11.2017, godz. 10.00 – 17.00

PROGRAM 28 PIONKA …

Bilety: 8 zł (pojedynczy), 15 zł (rodzinny, wejście dla rodziców i dowolnej liczby dzieci w ramach jednego biletu!) – dotyczy wstępów na imprezę: sobota 10.00-18.00 i niedziela 10.00-17.00

Bilety można kupić Tu …

Miejsce: MOSiR Zabrze, ul. Matejki 6, 41-800 Zabrze

Źródło: 28 Pionek, 28 edycję Pionka!, czyli rodzinne spotkanie z grami planszowymi

 

O Pionku
Pionek to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całej Polski spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią. Pierwsze Pionki organizowane były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od dwóch lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.
Każda taka impreza przyciąga prawie 1500 osób, które przez dwa dni spędzają czas nad planszami. Uczesticy mają okazję zagrać zarówno w sprawdzone klasyki, jak i najświeższe nowości wydawnicze, dostarczane przez sponsorów. Wszelkie niejasności i zasady wyjaśniane są przez wolontariuszy, jest to więc świetna okazja do nauki nowych tytułów. Od lat konwent zbiera świetne opinie za klimat i promowanie wspaniałego hobby, jakim jest granie w planszówki.
Pionka stworzył w 2007 roku Ignacy Trzewiczek, autor wielu uznanych w Polsce i na świecie gier planszowych, a także właściciel wydawnictwa Portal Games. Impreza powstała by umożliwić ludziom kontakt z grami planszowymi, integrację oraz wspólne – bardzo towarzyskie i rodzinne – spędzanie czasu.
Pionek jest wydarzeniem bardzo otwartym i transparentnym. Nie promujemy na nim gier konkretnych wydawnictw, a po prostu granie w gry planszowe jako formę spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.
Najbliższa edycja Pionka odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 w zabrzańskiej hali MOSiR. Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z grami planszowymi oraz nabycia wspaniałych prezentów na zbliżające się święta właśnie na Pionku!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice