Andrzejkowy Bal Dinozaurów w Planet Cinema

W ostatnią sobotę listopada katowickie Planet Cinema opanują młode dinozaury. Zamiast tradycyjnych andrzejek w kinie odbędzie się  Bal Dinozaurów zainicjowany przez szkołę językową – Centrum Helen Doron i zostanie przeprowadzony we współpracy z kinem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30. W programie parada dinozaurów, quiz na temat tych wielkich gadów oraz zabawa muzyczna. Podczas balu obowiązują przebrania – najlepiej dinozaurów, ale mile widziana będzie także cała prehistoryczna rodzina.

 

Do stworzenia Balu Dinozaurów zainspirował nas jeden z filmów z repertuaru Planet Cinema – mówi Katarzyna Bobek Dyrektor Centrum Helen Doron. – „Dobry dinozaur” ukaże dzieciom wartość przyjaźni, a nam poprzez zabawę posłuży do pokazania, że nauka języka obcego nie musi odbywać się w sztywno ujętych konwencjach. Nasze przesłanie zapewne wzmocni przestrzeń kinowa.

 

Po zabawie z Helen Doron wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w seansie filmowym, na który Planet Cinema przewidziało tańsze bilety. Na hasło „Helen Doron” będzie można zakupić je w cenie 13 zł. Do wyboru będą dwa filmy: premierowy  „Dobry dinozaur 2D” studia Pixar (godz. 12:00) oraz rosyjska animacja „Sawa. Mały, wielki bohater” (godz. 12:15). Twórcy pierwszego z nich zadają pytania: co by się wydarzyło, gdyby miliony lat temu asteroida nie uderzyła w Ziemię; jak potoczyłyby się losy dinozaurów i ludzi prehistorycznych? „Dobry dinozaur”, odpowiadając na te pytania przedstawia historię alternatywną, w której młody dinozaur zaprzyjaźnia się z Bąblem – małym jaskiniowcem. Druga propozycja w ramach uwieńczenia Balu Dinozaurów to rosyjska produkcja „Sawa. Mały, wielki bohater” o dziesięcioletnim chłopcu, który postanawia uratować swoją wioskę.

 

Podczas balu zostanie także rozstrzygnięty konkurs na pracę plastyczną przedstawiającą ulubionego dinozaura. W konkursie wezmą udział wszystkie dzieci, które do 25.11 przyniosą rysunek, wyklejankę czy obrazek do Centrum Helen Doron lub do 27.11 do Planet Cinema. Na prace będzie można głosować w godzinach 10:30 – 11:30, a wyniki zostaną podane tuż przed seansem filmowym.

 

 

Termin: 28.11.2015, godz. 10.30

Miejsce: Planet Cinema

ul. Uniwersytecka 13, Katowice

 

Źródło TUTAJ

 

Andrzejkowy Bal Dinozaurów w Planet Cinema

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice