BAJKI NAJNAJKI – odkrywamy magiczny świat baśni

BAJKI NAJNAJKI – odkrywamy magiczny świat baśni

Zapraszamy w podróż, po słowiańskim bestiariuszu. Baśnie o istotach zamieszkujących leśne uroczyska i zakamarki naszych domostw. Opowieści o strzygach i morowych pannach podane w humorystycznym sosie. Kto zamienia się w słomkę, co utopce robią nad brzegami rzek przy pełni księżyca i dokąd nocą tupta jeż? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z bestiariuszem słowiańskim, bo przecież studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, że nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. Teraz przyszedł czas aby przypomnieć i przybliżyć je naszym dzieciom. Zapraszamy do podróży śladami opowieści naszych przodków, mitów pełnych słowiańskiej magii tak rzadko obecnej w naszym doczesnym życiu.

W przytulnej, klimatycznej sali z materacami i poduchami odbędzie się wspólnie słuchanie baśni, które opowiadać będzie „opowiadacz”, a potem nastąpi także wspólne oglądanie bajki na ekranie. Podczas projekcji światło nie będzie do końca zgaszone za to dźwięk będzie nieco ściszony. To sposób na oswojenie dzieci z kinem, moment na kontakt z rówieśnikami, a także kolejny pomysł na wspomaganie rozwoju przedszkolaków.

Bajki Najnajki poprowadzi Mateusz Świstak – doskonały opowiadacz i interpretator baśni. Współpracuje on z wieloma placówkami edukacyjnymi na terenie Śląska i Małopolski (Muzeum Etnograficzne, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Tarnogórskie Centrum Kultury, Muzeum w Gliwicach) a także organizuje cykle spotkań Baśnie dla Dorosłych. Wspólnie z Aleksandrą Świstak jest autorem książki „ZABAWY Z RYŻEM”. W książce pokazano, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka. Laureat nagrody im. Astrid Lindgren oraz nagrody Słoneczników. Mateusz Świstak pochodzi z Katowic, które są jego bazą wypadową, napisał też przewodnik po Katowicach dla wydawnictwa Bezdroża. Prowadzi bloga: www.basnienawarsztacie.pl, na którym zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi – Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić.

Termin: 11.03.2018, godz. 10.00

Dla dzieci w wieku 3-7 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania – 60 min.

Bilety – to jedyne 10 zł/os. Bilety do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html

oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Miejsce: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222, Rybnik

Źródło: www.dkchwalowice.pl, BAJKI NAJNAJKI – odkrywamy magiczny świat baśni

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice