‚Bajtel Klub’ w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich – Podróż za jeden uśmiech

‚Bajtel Klub’ w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich

Bajtel klub wystartował w październiku 2019 r. z nowym cyklem zajęć.

Tym razem wystarczy odrobina wyobraźni, żeby przenieść się do słonecznego Izraela. Uczestnicy i uczestniczki poznają miejsca znane z pocztówek i przygotują związane z kulturą żydowską pamiątki z dalekiej podróży. Podróżując poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami, dlatego przyrządzimy również lokalne przysmaki, korzystając z tradycyjnych przepisów. Nie potrzebujecie paszportu, żeby wybrać się z nami na Bliski Wschód, ale potrzebne będą otwarte umysły i ciekawość świata!

Termin: 01.12.2019, godz. 10. 30 i 12.00

godz. od 10.30 do 11.30 – dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat)

godz. od 12.00 do 13.30 – dzieci w wieku szkolnym (7–12 lat)

Prowadzenie: Anna Koszykowski

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: dompamieci@muzeum.gliwice.pl lub 605 362 594.

W Domu Pamięci Żydów Górnośląskich przygotowano przestrzeń edukacyjną dla najmłodszych. Organizatorzy chcą aby dzieci, już od najmłodszych lat, uczyły się historii naszego regionu, a także aby poznawały inne kultury, zapraszają do Bajtel klubu na cotygodniowe, niedzielne spotkania dla całych rodzin, które mają przybliżyć tradycję, historię i kulturę Żydów.

Bajtel klub ma lekką formułę luźnych, wesołych, rodzinnych spotkań, które odbywać się będą wokół zagadnień związanych z tradycją żydowską, opowieściami z Tory (świętej księgi Żydów) i żydowskiej kuchni. Spotkania pozwolą nam na przekazanie pewnego zasobu wiedzy w formie zabawy dla dzieci oraz ich opiekunów; mają uczyć akceptacji, empatii i wrażliwości na to co inne, obce kulturowo.

Udział w zajęciach Bajtel klubu daje najmłodszym szansę poznania wspaniałej historii i kultury Żydów. Organizatorowi  zależy, aby ta historia i kultura stały się częścią naszej własnej, aby były bliskie i zrozumiałe. Wierzą, że ta część historii jest ważna dla nas, ludzi żyjących dziś pomiędzy różnymi kulturami i religiami.

Miejsce: Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, Muzeum w Gliwicach,  ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14, Gliwice

Źródło: Muzeum w Gliwicach

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice