BCKino seans dla dzieci ‚Pierwsza gwiazdka’

BCKino seans dla dzieci 'Pierwsza gwiazdka'

BCKino seans dla dzieci ‚Pierwsza gwiazdka’

Każdego roku wszyscy czekamy na pierwszą gwiazdkę. Wydaje się, że w tym roku będziemy na nią czekać jeszcze bardziej niecierpliwie…

Znamy tę historię wszyscy. Ale teraz poznamy ją z… zupełnie innej perspektywy. „Pierwsza gwiazdka”, film twórców przeboju „Hotel Transylwania”, już od 1 grudnia w BCKinie.

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

Termin: 11 – 21.12.2017, godz. 16.00 i 17.45

Bilety: 14 zł

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, 41 – 902 Bytom, T: 32/ 389 31 09

Źródło: BECEK, BCKino seans dla dzieci ‚Pierwsza gwiazdka’

 

 

O repertuar w BCKinie dba Anna Papierzańska.
Projekcje BCKina odbywają się w sali ToTu (Klub Filmowy, filmy premierowe) oraz w kameralnej sali Ki – Nowej.

 

  • Klub Filmowy – prezentacja filmów artystycznych, ambitnych z całego świata; umożliwienie widzom zapoznania się z największymi dziełami kinematografii, upowszechnianie sztuki X Muzy, poszerzanie wiedzy na temat filmu.  
  • Kino studyjne – w listopadzie 2011 r w BCKinie, obok tradycyjnych już, poniedziałkowych spotkań w Klubie Filmowym, uruchomiliśmy także regularne seanse kinowe. Od piątku do czwartku w sali „Ki-Nowa”, której nazwę wybraliśmy w konkursie, przeprowadzonym wśród widzów, obejrzeć można filmy cenionych reżyserów, ambitne, z przesłaniem – słowem filmy nie dla każdego, znane z kin studyjnych. Już po dwóch miesiącach od uruchomienia tych projekcji, nasze BCKino wyróżniono prawem do przedpremierowego pokazu. W styczniu 2012 niemiecki film „Combat girls. Krew i honor”, w reżyserii Davida F. Wnendta, bytomscy widzowie obejrzą dwa tygodnie przed oficjalną, polską premierą. Z początkiem 2012 r. BCKino ponownie zostało przyjęte do Ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, co nas dodatkowo motywuje do dalszego rozwoju. Od 5 sierpnia 2015 roku BCKino ma status kina studyjnego.  
  • Kawiarenka Filmowa – odbywające się raz w miesiącu projekcje w sali Ki – Nowej, poprzedzone prelekcją, zakończone rozmową przy kawie i herbacie.
enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice