Bieg z jajami :)

Bieg z jajami

Ferma Drobiu „Bios”, Nadleśnictwo Lubliniec i Wojskowy Klub Biegacza „Meta” zapraszają na spędzenie drugiego dnia świąt wielkanocnych na sportowo. W dniu 6-go kwietnia 2015 roku zostanie zorganizowany Bieg z Jajami na Trasie Zająca (ścieżka rowerowa na Kokotek). Organizatorzy liczą na Państwa udział nie tylko jako kibiców, ale również uczestników biegu i stawiają na równi na sportową rywalizację i dobrą zabawę.

PROGRAM IMPREZY:

10.30 – Otwarcie Biura Zawodów

12.00 – Bieg otwarty na dystansie 8 km

12.05 – Bieg dzieci do lat 15 – 2 km

13.00 – Dekoracja

 

Przebieg zawodów:

 

Bieg Główny – 8 km – podział na kobiety i mężczyzn. Nawrót na 4 km trasy (przy torach kolejowych). Na tym punkcie kontrolnym każdy zawodnik odbiera dwa jaja, z którymi ma obowiązek dobiec do mety (brak jajka – 10 min kary, zbite jajko – 1 min kary, zbite jajo przy odbiorze runda karna po następne).

 

Bieg Dzieci – 2 km – podział na dziewczynki i chłopców. Nawrót na 1 km trasy. Na tym punkcie kontrolnym każdy zawodnik odbiera dwa jaja, z którymi ma obowiązek dobiec do mety (brak jajka – dyskwalifikacja, zbite jajko – 1 min kary, zbite jajo przy odbiorze runda karna po następne).

W biegu tym mogą wziąć udział osoby dorosłe jako towarzyszące dzieciom lub nie podołające dystansowi głównemu. Będą one jednak sklasyfikowane jako PK.

 

Zwycięzcy z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają nagrody w kolejności: wypełniony jajami – duży koszyczek zająca, średni koszyczek zająca, mały koszyczek zająca. Zwycięzcy biegu dla dzieci otrzymają upominki z jajami. Na mecie zamiast medalu dekorujemy jajkiem.

Biuro zawodów – Nadleśnictwo Lubliniec, ul Myśliwska

Opłata startowa Biegu Głównego – 7 zł

Zgłoszenia – przez Internet lub przed biegiem: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html

Źródło: Lubliniec

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice