Cegiełka miłości dla mamy – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Gdy Gliwice zaczęły się prężnie rozwijać pod koniec XVIII wieku, potrzebne były cegły do budowy nowych zakładów, kopalń, kościołów i kamienic. Dawniej na terenie miasta istniało wiele cegielni. Niestety do dzisiaj przetrwała tylko jedna na terenie Ostropy. Cegielnie budowano w miejscach występowania gliny. Były one potrzebne dla rozwijającego się miasta w XIX i XX wieku. Chociaż dzisiaj cegielni już nie ma w Gliwicach, to cegła wciąż jest wszechobecna w naszym mieście. Wystarczy tylko spojrzeć na budynek starej poczty, Czerwoną Chemię, czy kamienice w śródmieściu.

Punktem wyjścia do warsztatów jest cegła. Chcemy stworzyć cegiełki miłości dla mam. Podczas warsztatów będziemy wykonywali różne formy z masy solnej, które chcemy ofiarować mamom z okazji ich święta. Tak więc zapraszamy rodziców, dziadków z małymi i dużymi dziećmi. Zachęcamy każdego, kto chce zrobić własnoręczny prezent dla mamy na warsztaty do Ogrodu Społecznego tuż obok gliwickiej katedry.

Warsztaty poprowadzą profesjonalni nauczyciele, na przygotowanych wcześniej miejscach przygotowujemy z masy solnej prezenty dla mam. Aby wziąć udział warsztatach należy się zarejestrować na wydarzeniu i pobrać bilet z kodem QR.
Uczestnikowi małoletniemu może towarzyszyć rodzic lub opiekun. W takim wypadku wystarczy rezerwacja jednego biletu.

WSTĘP WOLNY! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Organizatorem warsztatów jest Instytut Pracy i Edukacji w ramach projektu „Gliwicka Mapa Tajemnic”. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Termin: 26 maja 2019, godz. 11.00

Miejsce: Ogród Społeczny w Gliwicach, ul. Ziemowita 1

Źródło: TUTAJ

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice