CITY TRAIL Katowice

city trail

Chciałbyś zacząć biegać, ale brakuje Ci motywacji? Spróbuj biegania w grupie. Dużej grupie! W Katowicach trwa cykl biegów Grand Prix CITY TRAIL. To okazja do regularnego sprawdzania swojej kondycji w towarzystwie innych biegaczy. Zawody potrwają do marca, a najbliższy bieg w niedzielę, 1 lutego.

Zawody odbywają się co miesiąc na tej samej 5-kilometrowej trasie nad stawami Janina i Barbara w dzielnicy Giszowiec. Organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu, a więc w biegu może wziąć udział naprawdę każdy.

 

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieżyCITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Z kolei patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

CITY TRAIL to ogólnopolski cykl zawodów. Trwa od października w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym odbędzie się po sześć imprez. Osoby zainteresowane zdobyciem medalu oraz walką o nagrody muszą wystartować w minimum czterech biegach.

Do czwartego biegu w Katowicach można zgłosić się za pomocą elektronicznego formularza – do czwartku, 29 stycznia, do godz. 23:59 na stronie www.citytrail.pl.

Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Terminy kolejnych imprez w Katowicach to 1 marca i 29 marca

 

Termin: 01.02.2015. Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11:00, a o 8:30 ruszy biuro zawodów.

 

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.

 

Źródło: biegam.katowice.eu

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice