Cykl „Skocz z bajtlem do kina” w Kinie Światowid w Katowicach

W kinie Światowid w Katowicach trwa cykl SKOCZ Z BAJTLEM DO KINA. Projekt został stworzony specjalnie z myślą o matkach, ojcach i opiekunach z małymi dziećmi. Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają małe dzieci.

Maluszki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu – na sali kinowej przyciszony zostanie dźwięk oraz stonowane światło. Udostępniony będzie również przewijak.

Seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 12.00

Termin: 22.08.2019, godz. 12.00

„Pewnego razu…w Hollywood”
reżyseria: Quentin Tarantino/Dramat/Kryminał/USA/Wielka Brytania/2019/165 min

Aktor Rick Dalton i jego przyjaciel kaskader powracają do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności.

Termin: 29 sierpnia godz.12.00  

„Ból i blask”
reżyseria: Pedro Almodóvar/Dramat/Hiszpania/2019/113 min


„Ból i blask” ma być zwieńczeniem nieregularnej trylogii Hiszpana, której głównymi tematami są pragnienia oraz zjawisko filmowej fikcji. Dotychczas składały się na nią „Prawo pożądania” (1987) oraz „Złe wychowanie” (2004). Głównym bohaterem trzeciej opowieści jest Salvador Mallo – reżyser, który, będąc u schyłku swej kariery, przeżywa tęsknotę za jej początkami oraz bezpowrotnie utraconą miłością. Trudno nie dopatrzyć się w tym zarysie fabuły analogii do kultowego dzieła „Osiem i pół” (1963) Felliniego, ale i do momentu, w którym znajduje się obecnie sam autor filmu. Produkcja zapowiadana jest zresztą na najbardziej osobisty projekt Almodóvara. Po sieci krąży już trailer, nasycony sensualnymi kadrami, typowymi dla kina twórcy „Matadora” (1986). Zobaczcie sami!

Bilety do nabycia w kasie kina Światowid i przez stronę filmowa.net, w cenie 18 i 15 zł.

Wstęp dla dzieci bezpłatny.

Miejsce: Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice