„Czarnoksiężnik z Oz”

Widowiskowa i przepełniona efektami specjalnymi adaptacja powieści dla dzieci „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” autorstwa L. Franka Bauma. Musical zdobył dwa Oscary – za najlepszą muzykę oryginalną Herberta Stotharta oraz najlepszą piosenkę „Over the Rainbow” w wykonaniu 17-letniej wówczas Judy Garland. Dziś absolutny klasyk gatunku!

Główną bohaterką filmu jest 12-letnia Dorotka Gale, która mieszka z ciotką i wujkiem na farmie w Kansas, a jej najbliższym przyjacielem jest piesek Toto. Połowa farmy należy jednak do niesympatycznej pani Gulch. Kiedy pewnego dnia Toto gryzie kobietę w nogę, ta postanawia go uśpić. Dorotka uważa, że jedynym sposobem na uratowanie czworonoga będzie ucieczka. Jednak spotkany przypadkiem profesor Marvel namawia dziewczynkę na powrót do domu. Gdy Dorotka i Toto wracają tam, w dom z ogromną mocą uderza dużych rozmiarów trąba powietrzna i porywa dziewczynkę wraz z psem i całym budynkiem. Tornado przenosi Dorotkę i Toto do fantastycznej krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy, gdzie dziewczynka przeżywa niesamowite przygody.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Paweł Świerczek – doktorant w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach UŚ i programer festiwalu Ars Independent.

 

Termin: 17.02.2015, godz. 18.30

Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)

 

Gatunek: musical, USA, 1939

Czas trwania: 100 minut

 

Miejsce: Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, Katowice

T (kasa): 32 258 05 08

 

Źródło: Kino Kosmos

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice