Rodzinny piknik rakietowy w Planetarium Śląskim

Już po raz piąty Planetarium Śląskie zaprasza na rodzinny piknik rakietowy. To impreza, która z roku na rok gromadzi w Parku Śląskim coraz większe grono miłośników astronautyki, lotów kosmicznych, a także tych osób, które chcą po prostu miło spędzić czas.

Spotykamy się w niedzielę, 15 kwietnia o 10:00.

Na dziedzińcu Planetarium pojawią się różne rodzaje rakiet. Będą i te napędzane paliwem stałym, które potrafią osiągnąć wysokość kilkuset metrów, ale także rakiety na wodę, które będzie można umieścić na stanowisku startowym i samodzielnie wypuścić w powietrze. W tym roku na pikniku pojawi się także pneumatyczna wyrzutnia rakiet, które najmłodsi będą musieli wcześniej samodzielnie zmontować i ozdobić.

Tradycyjnie możemy się spodziewać wojskowej grochówki i grawitacyjnego symulatora lądowania promu kosmicznego. Swój udział w imprezie zapowiedział również Śląski Klub Fantastyki.

W grudniu tego roku będziemy obchodzić 50. rocznicę pierwszego załogowego lotu wokół Księżyca, a zatem w czasie tegorocznego pikniku Planetarium Śląskie zaprezentuje na sztucznym niebie pokazy związane ze Srebrnym Globem.

O godzinie 11:00 na seansie„Przy ulicy Astronomów” najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć czy rzeczywiście tarcza Księżyca przypomina ludzką twarz. O 13:00 na Księżyc zaprosi Pan Twardowski i jego przyjaciel – Kogut. Dwie godziny później nieco starsi widzowie będą mogli odbyć podróż statkiem kosmicznym Apollo 11 w pokazie „Wokół Księżyca”, natomiast o 17:00 opowiemy o niezwykłym wyścigu technologicznym pomiędzy Związkiem Radzieckim a USA, który doprowadził do lądowania na Srebrnym Globie.

Będzie to ostatni piknik rakietowy w Planetarium Śląskim przed modernizacją i rozbudową, która rozpocznie się już w czerwcu i potrwa do końca 2020 roku.

Źródło TUTAJ

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice