Spektakl familijny „Pchła Szachrajka” – Mikołajki w MCK w Rudzie Śl.

Kolorowa bajka dla najmłodszych widzów. Dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Odwiedzając kolejne miejsca przemierza lądy i morza by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powody do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

 

„Pchła Szachrajka” – spektakl familijny dla dzieci w wieku od 3 do 99 lat w wykonaniu artystów Teatru Żelaznego w Katowicach. Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:

Dariusz Wiktorowicz, reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.

Marta Marzęcka – wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone  role w spektaklach dla dzieci.

Piotr Wiśniewski – aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

 

UWAGA!! Po spektaklu popołudniowym (godz. 17.00) odbędzie się spotkanie z Mikołajem. Rodzice proszeni są o dostarczenie ewentualnych paczek z prezentami do MCK najpóźniej dzień przed spektaklem. Paczki powinny być opisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem dziecka.

Termin: 06.12.2018, godz. 9.00, 11.00 i 17.00

Czas trwania spektaklu: 50 min.

Bilety w cenie:
– spektakle o godz. 9.00 i 11.00:  15 zł (parter)
– spektakl o godz. 17.00:  20 zł (parter) i 15 zł (balkon)

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śl.

Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska 

Źródło: MCK Ruda Śl.

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice