Dziecięcy Salonik Filmowy z Agatą Buzek na Dzień Dziecka

Dziecięcy Salonik Filmowy

Z okazji Dnia Dziecka Kino Amok zaprasza wszystkie dzieci na Wielki Finał Dziecięcego Saloniku Filmowego, którego gwiazdą będzie Agata Buzek. Znana aktorka i modelka przeczyta ulubione bajki swojego dzieciństwa. 

Dodatkową atrakcją w holu kina będą „gruffalowe stwory balonowe”, czyli inspirowane postaciami z obydwu bajek modele balonowe, od godz. 10.30

Termin: 30.05.2015, godz. 11.00

Bilety: 8 zł

Rezerwacje biletów:

Miejsce:KINO AMOK, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: www.amok.gliwice.pl, Dziecięcy Salonik Filmowy

 

 

 

W ramach finału obejrzymy oscarowe animacje:

Miejsce na miotle

Animacja komputerowa oparta na książce Julii Danaldson zachwyca stroną wizualną, wielością barw i plejadą niezwykłych postaci. Mądra i niezwykle zabawna historia o sile przyjaźni, pomocy i wspólnym działaniu.

Czarownica podróżuje na miotle wraz ze swoim kotem. Gubi po drodze przedmioty, które pomagają jej zebrać spotkane zwierzęta. W zamian za pomoc czarownica proponuje im miejsce na miotle. Pod wpływem ciężaru miotła łamie się w powietrzu. Na domiar złego za bohaterami podąża złowrogi smok.

 

Mały Gruffalo

Oparta na bestsellerowej książce Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera historia o relacjach między rodzicami i dziećmi, o budowaniu niezależności i przyzwoleniu na niesforność i popełnianie błędów, które są elementem dorastania.

Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec swoją latorośl przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego bardzo chce wyruszyć. Opowiada mu  historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po tajemniczym lesie.

 

 

 

 

 

Dziecięcy Salonik Filmowy to spotkania z polskimi oraz światowymi animacjami. Towarzyszyć nam będą aktorzy, muzycy, autorzy książek dla dzieci, podróżnicy, animatorzy. Dowiemy się od nich m.in. jak powstały najbardziej znane animowane misie, ile prawdy kryje się w baśniach i legendach, jak ważne jest bezpieczeństwo, jakie są zwyczaje św. Mikołaja w różnych krajach…

P.S.
Dzieciaki, zbierajcie nasze pocztówki, ostemplujcie je w kasie kina. Kartki, zebrane w całość utworzą obrazek-niespodziankę, a dzieci które będą miały ich najwięcej, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej podczas finału w czerwcu!

UWAGA! Prosimy o odebranie rezerwacji na Dziecięcy Salonik Filmowy do 7 dni przed datą wydarzenia. Po tym terminie będą one anulowane.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice