Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

 

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie mu wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

Serial „Wiking Tappi” powstał na podstawie ukochanych przez dzieci książek autorstwa Marcina Mortki zilustrowanych przez Martę Kurczewską.  Premiera ,,Wikinga Tappiego” odbyła się podczas festiwalu Kino Dzieci i okazała się ogromnym sukcesem.

Zobaczycie cztery premierowe odcinki: Zamieszanie z zimowymi zapasami, Opowieść Gawędziarza, W obronie przed śnieżycą, Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha.

Bohaterom „Wikinga Tappiego”, swoich niepowtarzalnych głosów użyczyli między innymi Piotr Fronczewski (Wiking Tappi), Antoni Pawlicki (Chichotek) oraz Elżbieta Kijowska (narrator).

Naszym gościem będzie MARCIN MORTKA – autor książek oraz scenarzysta serialu o dobrodusznym wikingu.

Gawędziarz, marzyciel i pracoholik w jednym – rzadko kiedy udaje mu się przetrwać dzień bez napisania choć strony czegokolwiek. Pasjonat średniowiecznych krucjat, wielkich żaglowców epoki napoleońskiej i skandynawskich nastrojów, uwielbia kawę, podróżowanie oraz spokój pod każdą postacią. Jego największym skarbem jest rodzina. Nie znosi spieszenia się, uwielbia zapach wiatru i chciałby móc przesiedzieć każdą noc z książką. Na czas lata tradycyjnie staje się hobbitem – grzebie w ogródku, chodzi na bosaka, dużo je i starannie wystrzega się wszelkich przygód. Marzy o tym, by kiedyś napisać bajkę idealną, albo chociaż zostać kimś takim jak Tappi z Szepczącego Lasu.

Termin: 25.11.2018, godz. 11.00

Bilety: 10 zł na wydarzenie Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy, obowiązują zapisy tel. 32 238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl  (liczba miejsc ograniczona)

kategoria wiekowa: 4+

Miejsce: Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: Kino Amok, Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

 

O Kinie Amok

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach, który jest samorządową instytucją kultury.

Obecna siedziba kina, przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach, została zbudowana w 1928 roku jako UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). W latach 1945-2008 funkcjonowało w niej kino BAJKA. W 2009 roku budynek został zakupiony przez miasto Gliwice i przekazany w dzierżawę teatrowi. AMOK będąc trzecim kinem w tym miejscu, podtrzymuje jego długoletnia i bogatą tradycję.

W 2013 roku kino studyjne AMOK otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce.

Od 2004 roku AMOK należy do Europa-Cinemas, międzynarodowego stowarzyszenia kin wspierających rozpowszechnianie filmów europejskich oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W 2011 roku AMOK przystąpił do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Przynależność do tych organizacji wzmacnia charakter wyświetlanego repertuaru: w skali roku minimum 30% seansów stanowią filmy europejskie a 20% – tytuły polskie i artystyczne.

Oprócz samego prezentowania odpowiednio dobranego programu, kino AMOK organizuje (bądź współorganizuje) wiele imprez, przeglądów, retrospektyw, wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, mających na celu nie tylko promowanie wartościowego repertuaru, ale również wiedzy na temat kina, jego twórców, dawnych oraz współczesnych trendów filmowych.

 

Reklama na portalu dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice