Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

 

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Na dużym ekranie: Pan Toti i rycerze, Przytul mnie, Rodzina Treflików II, Wiercimisie, Żubr Pompik

O!PLA w kinie AMOK rusza po raz trzeci zapraszając do zabawy rodziców i dzieci. O!PLA czyli co? Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji.

Najmłodsi widzowie kina Amok po raz kolejny i wspólnie z dziećmi z kilkudziesięciu miejscowości w całej Polsce, wybiorą najciekawszą bajkę minionego roku.

A to wszystko w atmosferze zabaw, konkursów i gier.

Termin: 25.03.2018, godz. 11.00

Bilety: 8 zł na wydarzenie Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy, obowiązują zapisy tel. 32 238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl  (liczba miejsc ograniczona)

Miejsce: Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: Kino Amok, Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

 

O Kinie Amok

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach, który jest samorządową instytucją kultury.

Obecna siedziba kina, przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach, została zbudowana w 1928 roku jako UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). W latach 1945-2008 funkcjonowało w niej kino BAJKA. W 2009 roku budynek został zakupiony przez miasto Gliwice i przekazany w dzierżawę teatrowi. AMOK będąc trzecim kinem w tym miejscu, podtrzymuje jego długoletnia i bogatą tradycję.

W 2013 roku kino studyjne AMOK otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce.

Od 2004 roku AMOK należy do Europa-Cinemas, międzynarodowego stowarzyszenia kin wspierających rozpowszechnianie filmów europejskich oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W 2011 roku AMOK przystąpił do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Przynależność do tych organizacji wzmacnia charakter wyświetlanego repertuaru: w skali roku minimum 30% seansów stanowią filmy europejskie a 20% – tytuły polskie i artystyczne.

Oprócz samego prezentowania odpowiednio dobranego programu, kino AMOK organizuje (bądź współorganizuje) wiele imprez, przeglądów, retrospektyw, wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, mających na celu nie tylko promowanie wartościowego repertuaru, ale również wiedzy na temat kina, jego twórców, dawnych oraz współczesnych trendów filmowych.

 

Reklama na portalu dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement