Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

Tekst pochodzi ze strony Kina Amok

Czy kino może zostać opanowane przez Piratów? Czy może zostać ogarnięte przez gorączkę złota? Może! I zostanie! Już 20 stycznia, uczestnicy poranka zostaną porwani w wir pirackiej przygody za sprawą filmu Kacper i Emma szukają skarbów. Na warsztatach poprzedzjących projekcję, dzięki pirackim opowieściom i tajemniczej mapie dzieci będą mogły nie tylko rzucić się w wir przygody, ale także zwiedzić najsekretniejsze zakamarki kina Amok. Wszystko w szalonym klimacie rodem z Wyspy Skarbów. ARRR!!!

Przewodnikiem po tej podróży będzie MATEUSZ śWISTAK.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak – opowiadacz, animator kultury, autor bloga basnienawarsztacie.pl. Jego głównym narzędziem pracy są słowa, dzięki którym przenosi uczestników w miejsca, gdzie wzrok nie sięga. Charyzmatyczny, obdarzony niekonwencjonalnym poczuciem humoru prowadzący potrafi oczarować tak dzieci, jak i rodziców. Laureat nagrody specjalnej im. Astrid Lindgren za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży i dwóch statuetek Słoneczniki. Prywatnie fan musicali.

KACPER I EMMA SZUKAJĄ SKARBÓW

Po warsztatch zapraszamy na przedpremierowy pokaz kolejnego filmu z uwielbianej przez dzieci serii. Tym razem najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. Kolejna ekranizacją bestsellerowych książek autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Termin: 20.01.2019, godz. 11.00 i 12.30

Bilety: 10 zł na wydarzenie Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy, obowiązują zapisy tel. 32 238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl  (liczba miejsc ograniczona)

Spotkanie jest adresowane do dzieci w wieku: 5-9 lat wraz z rodzicami.

Miejsce: Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: Kino Amok, Z cyklu: Dziecięcy Salonik Filmowy

O Kinie Amok

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach, który jest samorządową instytucją kultury.

Obecna siedziba kina, przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach, została zbudowana w 1928 roku jako UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). W latach 1945-2008 funkcjonowało w niej kino BAJKA. W 2009 roku budynek został zakupiony przez miasto Gliwice i przekazany w dzierżawę teatrowi. AMOK będąc trzecim kinem w tym miejscu, podtrzymuje jego długoletnia i bogatą tradycję.

W 2013 roku kino studyjne AMOK otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce.

Od 2004 roku AMOK należy do Europa-Cinemas, międzynarodowego stowarzyszenia kin wspierających rozpowszechnianie filmów europejskich oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W 2011 roku AMOK przystąpił do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Przynależność do tych organizacji wzmacnia charakter wyświetlanego repertuaru: w skali roku minimum 30% seansów stanowią filmy europejskie a 20% – tytuły polskie i artystyczne.

Oprócz samego prezentowania odpowiednio dobranego programu, kino AMOK organizuje (bądź współorganizuje) wiele imprez, przeglądów, retrospektyw, wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, mających na celu nie tylko promowanie wartościowego repertuaru, ale również wiedzy na temat kina, jego twórców, dawnych oraz współczesnych trendów filmowych.

Reklama na portalu dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice