„Dzień czekolady” przedpremierowo w Kinie Kosmos

26 maja w Dzień Matki Kino Kosmos w Katowicach zaprasza młodych widzów wraz z bliskimi na przedpremierowy pokaz filmu „Dzień czekolady” w reżyserii Jacka Piotra Bławuta na podstawie bestsellerowej książki Anny Onichimowskiej o tym samym tytule. Projekcji filmu będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami filmu. Gośćmi pokazu będą: reżyser Jacek Piotr Bławut, współscenarzystka i autorka książki Anna Onichimowska oraz filmowy Dawid, czyli Leo Stubbs.

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy, nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę, nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą, wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! „Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

Scenariusz do filmu powstał we współpracy reżysera Jacka Piotra Bławuta i Anny Onichimowskiej, autorki książki. Został nagrodzony w 2010 roku w Cannes Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza z Europy Środkowej. „To scenariusz napisany z wielką wrażliwością i wyobraźnią plastyczną, pomysł na odważny i niezwykły film rodzinny. Projekt, który – dzięki rozważnemu podejściu do tematu i zachwycającym charakterom – ma szansę na pozyskanie międzynarodowej publiczności.” – można było przeczytać w uzasadnieniu nagrody.

Film jest fabularnym debiutem reżysera Jacka Piotra Bławuta. Produkcja została wsparta przez Śląski Fundusz Filmowy. W filmie występują Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Marek Bukowski, Witold Dębicki, Barbara Kurzaj, Tomasz Sobczak, Katarzyna Zawadzka, Julia Odzimek oraz Leo Stubbs.

Termin: 26 maja 2019 | niedziela | 16.00 | Kino Kosmos

„Dzień czekolady”, reż. Jacek Piotr Bławut, Polska 2018 | 75 min | 10+

Przed i po seansie w holu kina organizatorzy zapraszają też na czekoladowy deser przygotowany przez firmę Wedel

Bilety w cenie 17 zł/15 zł dostępne w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice