Dzień Dziecka z komiksem „Skąd się biorą zabytki”

To, że Muzeum w Gliwicach  bardzo lubi dzieci wiedzą już chyba wszyscy. A czy dzieci choć trochę lubią Muzeum i zgromadzone w nim zabytki? Teraz nadarza się świetna okazja, by z zabytkami poznać się nieco bliżej i dowiedzieć się – skąd się biorą!

W Dzień Dziecka czeka nas premiera wyjątkowej publikacji przygotowanej specjalnie z myślą o najmłodszych. To  komiks – „Skąd się biorą zabytki”. Miecz, naszyjnik, motyka… broń, ozdoba, narzędzie… jak to się  dzieje, że zwykłe przedmioty stają się nagle niezwykłymi zabytkami? Oglądane na muzealnej wystawie, pilnie chronione, leżą dostojnie w szklanej  gablocie. Jaką historię skrywają? Jak trafiły do muzealnej gabloty? Kto się nimi opiekuje? No właśnie! O tym wszystkim dzieci dowiedzą się z komiksu poświęconego zabytkom, Muzeum i muzealnikom, dzięki którym przeszłość wciąż ma nam wiele do powiedzenia.

 

Na pierwsze spotkanie z komiksem ”Skąd się biorą zabytki” i jego bohaterami organizatorzy zapraszają najmłodszych – grupy przedszkolne i uczniów szkół podstawowych – do Willi Caro i Zamku Piastowskiego właśnie 1 czerwca. Podczas zajęć przygotowanych w oparciu publikację muzealne uniwersum stanie przed dziećmi otworem. Nie zabraknie części warsztatowej, podczas której uczestnicy wcielą się w muzealników i będą tropić zabytki, a także – jak na dzień Dziecka przystało – słodyczy.

 

1 czerwca 2017 organizatorzy zapraszają na zajęcia grupy przedszkolne (dzieci od lat 5-ciu) i uczniów szkól podstawowych do Willi Caro i Zamku Piastowskiego o godz. 09.00, 10.30 i 12.00.

Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od grupy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

 

 

Organizator: Muzeum w Gliwicach

 

 

Muzeum w Gliwicach

Dolnych Wałów 8a

44-100 Gliwice

www.muzeum.gliwice.pl

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice